První poločas se hrál svižný fotbal se střeleckými příležitostmi před oběma brankami. Boleslavští hráli s chutí. Ostravskou defenzívu proháněli po stranách Poláčkem a Mendym, případně Fabiánem a Kalinou.
V 10. minutě po Bolfově podražení pronikajícího Kaliny kopal Táborský trestňák, ale zamířil do připravené náruče brankáře Baránka. Ve 14. minutě Řezníkovu povedenou ránu od pravé tyče vytlačil Miller na roh.

V 15. minutě boleslavský útok zakončil Táborský a byť jeho pokus nebyl z kategorie povedených, tak bránící hráč zahrál rukou tak viditelně, že rozhodčí Damková bez otálení nařídila penaltu. Sylvestre ji s jistotou proměnil, když se po zemi trefil k pravé tyči - 1:0.

Boleslavští se z vedení radovali sotva tři minuty. Strnadův centr z levého křídla Procházka srazil na roh a po jeho přitvrzeném rozehrání hlavičkoval neobsazený Bolf k tyči podle Millerovy levé ruky - 1:1.

Oba celky se nadále tlačily před soupeřovu branku, boleslavští hráči byli před ostravskou častěji než naopak. V závěrečné čtvrthodince poločasu byli nejčastěji ve střeleckých postaveních Táborský a Kulič. Neprosadili se ani jednou. Gól nedal ani Mendy po Fabiánově akci. V nastavené minutě po Rajnochově parádní přihrávce šel Kulič sám na Baránka, ale nastřelil jeho nohy. Odražený míč zkoušel v pádu dorazit do branky Rajnoch, ale Neuwirth jeho nedůrazný pokus snadno odkopl.

Ve druhém poločasu tempo hry neopadlo a ke spokojenosti téměř zaplněného hlediště přidali Boleslavští dva vítězné góly. V 59. minutě Mendyho dělovku Baránek vyrazil, za tři minuty Rajnoch parádně přihrál Kuličovi, který utekl Bolfovi a přihrál Táborskému, jehož však do koncovky nepustil Neuwirth.

V 73. minutě Poláček prostrčil učebnicovou uličkou míč na Nečase a jeho přízemní centr na úrovni penalty s jistotou nejlepšího ligového kanonýrka proměnil Kulič ve vedoucí gól - 2:1. V další akci centroval vydařeně Fabián, ale Bolf odvrátil.

Čtvrt hodiny před koncem Ostravští rychle rozehráli trestný kop, Varadi se vřítil nehlídán do šestnáctky Boleslavi, ale přes vyběhnuvšího Millera přestřelil branku. Ostravští se stále více osmělovali, naráželi však na dobře postavenou obranu soupeře. Co neodkopli či neodhlavičkovali Rolko, Procházka, Fabián a Kalina, to posbíral Miller.

Pět minut před koncem po Nečasově akci z levé strany se jeho centr sice nedostal ke Kuličovi, ale následný roh kopl Poláček na hlavu Rajnocha, jenž zamířil k pravé tyči, od které se míč odrazil do ostravské sítě potřetí - 3:1.

V závěru nejčastěji střílel ostravský Varadi, ale na skóre se nic nezměnilo ani ve dvouminutovém přesčase. Dohrávalo se za skandovaného potlesku boleslavského publika a zpívání chorálů ostravských fandů. Fotbal nadprůměrné ligové úrovně ve výtečné atmosféře skončil zaslouženým vítězstvím Mladé Boleslavi.

FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava 3:1 (1:1)

Sestava FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Procházka, Fabián (79. Kúdela) - Mendy, Sylvestre, Rajnoch, Poláček - Kulič (84. Bořil), Táborský (71. Nečas). Připraveni ještě byli Janíček, Pecka, Opiela a Šeda.

Sestava FC Baník Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř (25.Zawada) - Mičola, Lička (78. Wojnar), Lukeš, Marek - Zeher (61. Varadi), Strnad. Připraveni ještě byli Hable, Kraut, Tomašáki a Buček.

Góly: 16. Sylvestre z penalty, 71. Kulič, 85. Rajnoch - 19. Bolf

ŽK: Bolf, Neuwirth

Rozhodčí: Damková - Novák, Koval

Diváci: 4120

Byl to strhující fotbal, shodli se trenéři

Boleslavští podruhé v roce 2009 porazili ostravského rivala o dva góly. Na jaře v Ostravě vyhráli 2:0, v domácí podzimní derniéře 3:1. Trenéři obou týmů se po skončení podzimního duelu shodli, že byli spolu s diváky svědky výtečné podívané.

„Utkání se mi líbilo až na ten výsledek," pravil na úvod svého vystoupení před novináři ostravský kouč Miroslav Koubek. Mrzelo jej, že týmu nevyšel začátek utkání a lehce zapochyboval o oprávněnosti penalty nařízené v deváté minutě za hraní rukou proti ostravské brance. Přesto uznal boleslavskou výhru za zasloužený výsledek. „Boleslav vyhrála zaslouženě, měla vyšší kvalitu hry a my nesplnili taktický záměr. Projevovalo se to tím, že soupeř měl mnoho prostoru v přechodové fázi a prohrávali jsme osobní souboje." Nerozhodný výsledek poločasu označil za výsledek dobrého výkonu brankáře Víta Baránka, který několikrát ostravský tým podržel. „Bohužel ve druhém poločasu jsme dostali druhý gól ve chvíli, kdy se mi zdálo, že boleslavský tlak ochabuje a cítil jsem, že bysme mohli udeřit. Ale ještě jednou opakuji, že ve strhující fotbalové podívané bylo vítězství Boleslavi zasloužené, protože byla lepší."

Boleslavský Dušan Uhrin zdůraznil, že se s hráči na utkání pečlivě připravovali, protože očekávali velmi kvalitního soupeře vyznávajícího ofenzivní hru. „Povedlo se nám zatlačit ostravské hráče na jejich polovinu, bohužel jsem dali do přestávky jenom jeden gól a soupeř nám dal gól z jediné šance, kterou měl po rohu, na což jsme se připravovali."
Uhrin podobně jako jeho ostravský kolega Koubek vyzvedl kvalitu hry. „Utkání mělo vysoké tempo od začátku do konce a i když jsme vedli, chtěli hráči zvýšit náskok. Podali jsme nejlepší podzimní výkon na domácím hřišti, protože hráči byli po celou dobu koncentrovaní, nedělali chyby v osobních soubojích, které většinou vyhrávali a proto jsme utkání zaslouženě dovedli do vítězství."