Vzájemná bilance Mladé Boleslavi s Ostravou

Mladá Boleslav hrála s Baníkem Ostrava deset prvoligových utkání. V každém padly minimálně dva góly a celkem jich hráči obou týmů nastříleli 29 v poměru 16:13 ve prospěch Mladé Boleslavi, která vyhrála pětkrát, prohrála třikrát a jen dvakrát se hrálo nerozhodně.

Vzájemná ligová bilance Mladé Boleslavi s Baníkem Ostrava:

Podzim 2004
MB – Ostrava 1:1 (Sedláček – Žůrek)
Jaro 2005
Ostrava – MB 2:0 (Magera, Tomašák)
Podzim 2005
Ostrava – MB 1:3 (Magera – Čáp, Matějovský, Kulič)
Jaro 2006
MB – Ostrava 2:1 (Matějovský, Vaculík – Magera)
Podzim 2006
Ostrava – MB 2:0 (Mičola, Střihavka)
Jaro 2007
MB – Ostrava 2:0 (Poláček, Kysela)
Podzim 2007
Ostrava – MB 3:3 (Mičola 2, Svěrkoš – Matějovský, Kysela, Vaněček)
Jaro 2008
MB – Ostrava 3:1 (Rajnoch 2, Rolko – Svěrkoš)
Podzim 2008
MB – Ostrava 0:2 (Mičola, Otepka)
Jaro 2009
Ostrava – MB 0:2 (Chramosta 2)

Posledním vzájemném utkání FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 0:2

Hrálo se v pondělí 11. května 2009 před televizními kamerami, hvězdou byl Jan Chramosta. Dal oba góly a navíc trefil jednou tyč.

Utkání se konalo za nečekaně nepříznivých klimatických podmínek. Výkop zdržely přívaly vody doprovázené hromy a blesky. Proto se hrálo na značně promáčeném terénu. Lehkonohý Chramosta si v 7. minutě po přihrávce Papadopulose obhodil ostravského stopera Neuwirtha a z hranice šestnáctky pravačkou obstřelil brankáře Bučka. Druhý gól nejmladší a nejlehčí fotbalista na place dal krátce po změně stran. Ve 47. minutě jej Sylvestre poslal parádní kolmicí do brejku a po tvrdém běžeckém souboji s Neuwirthem přehodil vybíhajícího brankáře Bučka. Tři minuty před koncem utekl Chramosta soupeřově obraně a podle vybíhajícího brankáře z úhlu nastřelil vzdálenější tyč ostravské branky.

Ostravští dohrávali skoro celý druhý poločas oslabení o vyloučeného Pavlíka, jenž pět minut po přestávce viděl druhou žlutou kartu.

Jarní sestava FK Mladá Boleslav: Miller - Kúdela, Rolko, Procházka, Kalina - Kysela, Hrdlička, Sylvestre (68. Opiela), Poláček – Papadopulos (35. Pecka), Chramosta. Připraveni ještě byli Mach, Mendy, Řezníček, Táborský a Šeda.

Jarní sestava FC Baník Ostrava: Buček - Vácha, Pavlík, Neuwirth, Tomašák – Rajtoral (54. Otepka), Marek, Lička, Mičola (54. Metelka) – Zeher (75. Kraut), Lukeš. Připraveni ještě byli Ricka, Hable, Wojnar a Vašek.

Góly: Chramosta 2 ŽK: Pavlík - Pecka ČK: Pavlík Rozhodčí: Drábek - Chytil, Drastík Diváků: 3013

Trenér Dušan Uhrin před utkáním s Ostravou

„Body dovezené z Českých Budějovic potřebujeme potvrdit domácí výhrou, ale proti Baníku Ostrava, který má na podzim vynikající formu, to bude nesmírně těžké,“ řekl trenér FK Mladá Boleslav Dušan Uhrin mladší. Věří, že když jeho svěřenci udrží střelecký průměr tří gólů z uplynulých čtyř mistráků, všechny body zůstanou v Mladé Boleslavi.

Zajímavosti

V posledních čtyřech zápasech aktuální podzimní sezóny nastříleli Boleslavští dvanáct gólů, což je výtečný třígólový průměr na utkání.

Boleslavský kapitán Marek Kulič si dvěma góly do branky Českých Budějovic upevnil postavení na čele nejlepších střelců Gambrinus ligy.

Čelo pořadí ligových střelců po čtrnácti kolech: 8 - Marek Kulič (Mladá Boleslav), 6 - Mario Lička (Ostrava), Michal Ordoš (Olomouc), 5 – Petr Švancara (Slovácko), Tomáš Došek (Brno), 4 – Jakub Mareš (Teplice), Zdeněk Šenkeřík (Slavia Praha), Ajdin Mahmutovič (Teplice), Bony Wilfried (Sparta Praha). Mezi čtrnácti hráči, kteří dali tři ligové góly, je Sylvestre, a mezi těmi, kteří se trefili dvakrát, jsou Pecka, Chramosta, Rajnoch, Táborský, Mendy.

Kanonýrem současného hráčského kádru FK Mladá Boleslav je Marek Kulič se 70 ligovými góly (v odehraných 303 zápasech). Luboš Pecka nastřílel 33 gólů (119). A třetím v pořadí je stoper Jan Rajnoch, který dal již 23 gólů (170).

Jan Rajnoch je jediným hráčem FK Mladá Boleslav, který ve čtrnácti podzimních zápasech nechyběl na hřišti ani minutu. Druhým nejvytíženějším fotbalistou Uhrinova kádru je Marek Kulič. Nastoupil ve všech čtrnácti podzimních zápasech vždy v základní sestavě, ale čtyřikrát v závěrečných minutách byl střídán a do plného počtu 1170 minut mu tudíž schází 27 minut.

Ve čtrnácti dosud odehraných ligových zápasech se v boleslavské brance vystřídali všichni tři brankáři Uhrinova kádru. Sezónu začal Michal Vorel. Protože neoplýval očekávanou jistotou, po sedmi zápasech jej vystřídal Jan Šeda. Ten se před utkáním jedenáctého kola na tréninku zranil a do branky se postavil Miroslav Miller, jenž podzimní sezónu začal na marodce s vlasovou zlomeninou. Po návratu si již připsal čtyři starty.

Šest mladoboleslavských hráčů je v ohrožení disciplinárního trestu. Třikrát žlutými kartami byli v průběhu letošní podzimní sezóny napomínáni Ondřej Kúdela, Adrian Rolko, Jan Rajnoch, Alex Mendy, Václav Procházka a Fikru Lemessa.

Fotbal: Gambrinus liga - 15. kolo - sobotní výsledky:

Pražská Slavia opět nevyhrála, nicméně bod z Jablonce je pro svěřence kouče Jarolíma určitě cenný. Překvapením jsou výhry hostujících Bohemians 1905 na Kladně a především výhra Českých Budějovic 3:0 v Brně.

FK BAUMIT Jablonec - SK Slavia Praha 1:1 (1:1)
Branky: 4. Čížek - 31. Naumov. Rozhodčí: Adam - Lhoták, Teuber. ŽK: Lafata - Skácel, Krajčík. Diváci: 4812.

Sestavy:
Jablonec: Špit - Krejčí, Drsek, Zábojník, Čížek - Vošahlík (80. Eliáš), Pavlík, Loučka, Jarolím, Haurdič (60. Kovařík) - Lafata. Trenér: František Komňacký.

Slavia: Romanovs - Hubáček, Čelůstka, Suchý, Krajčík - Hloušek (89. Trubila), Skácel, Trapp (79. Ragued), Grajciar, Vlček - Naumov (74. Šenkeřík). Trenér: Karel Jarolím.

AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 23. Holenda, 68. V. Kadlec. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Kubáň. ŽK: Wilfried, Zeman - Papoušek, Blažek, Dočkal, Liška, Vácha. ČK: 8. Kelič (L). Diváci: 9209.

Sestavy:
Sparta Praha: Blažek - Hoheneder, Hejda, Hubník, Pamič - Žofčák, Kovba (46. Kalouda), Hušek, Zeman (67. V. Kadlec) - Wilfried, Holenda (82. Prudnikov). Trenér: Jozef Chovanec.

Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, T. Janů - Vácha, Dočkal, Papoušek (61. Frejlach), Liška - Kerič (11. Dejmek), Blažek (79. Nezmar). Trenér: Josef Petřík.

SK Kladno - Bohemians 1905 1:2 (0:1)
Branky: 86. Zachariáš - 42. Cseh, 90+1. Slezák. Rozhodčí: Možíš - Mencl, Drastik. ŽK: Zoubele - Cseh, Róth. Diváci: 3122.

Sestavy:
Kladno: Pavlík - Hajník, Gross, Procházka, Mráz - Holub (46. Tatanašvili), Strnad, Cigánek, Zoubele - Klinka, Zachariáš. Trenér Martin Hřídel.

Bohemians 1905: Sňozík - Cseh, Lukáš, Nikl, Hrdlička - Bartek, Dian, Pávek, Róth (75. Janek) - Škoda (70. Slezák), Ibragimov (87. Luděk Zelenka). Trenér Pavel Hoftych.

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 7. Huňa, 58. Hušbauer. Rozhodčí: Jílek - Zlámal, Ubias. ŽK: Hušbauer, Pleško - Kordula, Kubáň. Diváci: 2932.

Sestavy:
Příbram: L. Krbeček - M. Plašil, J. Štochl, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal, Hušbauer, Šmejkal (85. Wágner) - Huňa, Fantiš (72. Rodriguez Da Silva). Trenér: Karol Marko.

Slovácko: Vašek - Randa, Struhár (66. Smetana), Němčický, Kubáň - Abraham, Lukáš Zelenka (58. Valenta), Kordula, Urbánek - Ondřejka, Švancara. Trenér: Josef Mazura.

1. FC Brno - SK Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1)
Branky: 62. z pen. a 90+2. Doležal, 27. Mezlík. Rozhodčí: Matějek - Čecháček, Kovařík. ŽK: Šural, Dostálek (oba B). Diváci: 3111.

Sestavy:
Brno: Bureš - Dřížďal, Dvorník, Trousil (46. Jílek), Čoupek (46. Dostálek) - Michna, Polách (67. Dalmo), Mareček, Šural - T. Došek, Rabušic. Trenér: Miroslav Beránek.

České Budějovice: Kučera - Leština, Jarabica, Hunal, Krob - Doležal, Černák, Riegel, Šíma - Stráský (83. Sedláček), Mezlík (89. Žižka). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

FC Viktoria Plzeň - FK Bohemians Praha 3:2 (1:0)
Branky: 3. Horváth, 66. Rajtoral, 89. T. Rada - 79. Jeslínek, 86. Andronic. Rozhodčí: Drábek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Lecjaks, Limberský - Zoubek, Horáček, Modeste, Kincl, Ševinský. ČK: 28. Lecjaks, 85. M. Daněk (oba VP). Diváci: 3835.

Sestavy:
Plzeň: M. Daněk - Limberský, Navrátil, Bystroň (37. Kolář), Lecjaks - Petržela, Horváth, T. Rada, Rajtoral - Střihavka (30. Ševinský), Bakoš (77. Ticháček). Trenér: Pavel Vrba.

Bohemians Praha: Beláň - Macháček, Halama (57. Andronic), Horáček, Modeste (76. Grznár) - Turtenwald, Dittrich, Zoubek, Fenyk (41. Jeslínek), Mach - Kincl. Trenér: Jaromír Jiráček.