„Chybí nám reprezentanti i řada zraněných hráčů, ale musíme se s tím vyrovnat. Jsme připraveni na velmi namotivovaného soupeře, který už dokázal vyřadit ligového protivníka,“ uvedl trenér Slavie Karel Jarolím.

„Mysím si, že pro našeho soupeře to bude jeden z těch velkých zápasů podzimní sezony. Teď se nám bohužel výsledkově nedařilo a Karviná toho bude chtít určitě využít. Ale kvalita je jednoznačně na naší straně a náš cíl je jasný – zvládnout tento dvojzápas a postoupit,“ uvedl Peter Grajciar.

Kromě dlouhodobě zraněných Josefa Kaufmana, Tomáše Pekharta a Jaroslava Černého zůstávají na marodce i další hráči. Zdravotní problémy mají Deniss Romanovs, Milan Černý, Ladislav Volešák, Jan Hošek i Jan Hanuš. Na reprezentační srazy odjeli Adam Hloušek, Marek Suchý, Ondřej Čelůstka a Hocine Ragued.

„Samozřejmě že hráči jako Marek Suchý, Ondra Čelůstka nebo Adam Hloušek nám budou hodně chybět, ale na druhou stranu jsou tady další hráči, kteří je mohou adekvátně nahradit,“ myslí si Peter Grajciar.

Dres Karviné oblékal v sezoně 1994/1995 Stanislav Vlček, který tam byl na hostování. Trenér MFK OKD Karviná Leoš Kalvoda na klubovém webu uvedl, že jeho tým chce Slavii co nejvíce potrápit a uhrát takový výsledek, který by Karvinou nechal ve hře i před pražskou odvetou. „Je zapotřebí si uvědomit, že se utkáváme s mistrem ligy. Jejich kádr je velmi kvalitní. Ale naši hráči nejsou výrazně horší než slávisté. Navíc nemusíme naše kluky před tímto zápasem nijak motivovat. Hlavně nesmíme udělat nějakou triviální chybu,“ prohlásil kouč Karviné.

Otázky se stočily také na nepříznivé výsledky Slavie z posledních ligových zápasů. „Pokud Slavia do tohoto utkání nedá všechno, tak bude mít s námi problémy. Myslím si, že nás fotbalově nepřehrají. Navíc takové zápasy působí blahodárně na zdraví našich hráčů. Ti, co jsou teďka zranění, tak se rychle zotaví a budou chtít nastoupit,“ dodal Leoš Kalvoda pro klubový web.

„Nemá smysl se zaobírat tím, zda si na nás někdo věří, nebo ne. Je to vždycky o nás, o našem výkonu, o tom, jak k tomu přistoupíme a jak ten zápas zvládneme. Jestli si někdo myslí, že nás může porazit, tak ať si to myslí, nakonec i to se samozřejmě ve fotbale může stát. Věřím ale, že se žádné nepříjemné překvapení pro nás ani pro naše fanoušky konat nebude,“ uvedl Matej Krajčík.

Cesta Slavie v Ondrášovka Cupu:

3. září 2009, 2. kolo

Arsenal Česká Lípa – SK Slavia Praha 2:4 (1:1)

Branky: 16. Procházka, 56. Šafář – 39. a 60. Vasiljevič, 66. Volešák, 69. Belaid (pen.)
Sestava Slavia: Vaniak - Krajčík, Vomáčka, Starý, Trubila - Vasiljevič, Belaid, Volešák, Koreš – Vlček (79. Šenkeřík), Naumov (84. Tafat)

8. října 2009, 3. kolo

1. FC Karlovy Vary – SK Slavia Praha 1:1 (1:0), 4:5 pen.

Branky: 41. Geňo – 61. Vondráček (vlastní), penalty: Tichota, Oslovič, Kubice, Psohlavec – Šmicer, Grajciar, Vlček, Toleski, Vasiljevič
Sestava Slavia: Hanuš - Krajčík, Vomáčka, Suchý, Trubila – Janda (70. Vasiljevič), Trapp, Volešák (46. Grajciar), Šmicer - Vlček, Naumov (46. Toleski).