SK Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)

Góly: 44. Ondrášek - 10. a 51. Kulič, 61. Fabián

ŽK: Mendy, Táborský - Kučera, Meszáros, Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Kubáň, Diváků: 2616

Sestava FK Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Djalovič (83. Kúdela) - Mendy, Procházka, Rajnoch, Fabián (89.Bořil) - Kulič, Chramosta (34. Táborský)
Sestava SK Dynamo České Budějovice: Kučera - Riegel (83. Svátek), Jarabica, Hunal, Žižka - Hudson (68. Dolejš), Doležal, Černák, Krob - Sedláček (57. Meszáros), Ondrášek

Na budějovickém hřišti dal premiérový prvoligový gól Tomáš Fabián a první start v Gambrinus lize si připsal dorostenecký reprezentant Jan Bořil.

Oboustranně opatrnou desetiminutovku uzavřel Kulič gólem. Na levé straně Fabián přehrál Doležala a z jeho centru bez přípravy vystřelil Kulič - 0:1. Brankář Kučera proti Kuličově střele z malého vápna neměl šanci.

V dalším průběhu prvního poločasu sice občas nastaly chvíle, kdy Budějovičtí působili aktivněji, ale nebezpečné situace se častěji odbývaly před Kučerou. Po Kalinově centru z pravé strany bránící hráči zablokovali střelecké pokusy Kuliče a Rajnocha. Ve 25. minutě Kuličův oblouček z trestného kopu hlavou šikovně líznul Rajnoch. Brankář Kučera však předvedl bravurní skok k levé tyči a gólu zabránil. Podobně si budějovický gólman vedl o deset minut později při Procházkově voleji z Fabiánova povedeného centru. Ve 39. minutě v brejkové situaci Táborského podrazil těsně před trestným územím brankář Kučera. Trestňák kopal Rajnoch a sestřelil Hunala ve zdi, že musel být ošetřován, odražený míč napálil Táborský a jen o pár centimetrů minul pravou tyč budějovické branky.

Dvě minuty před tím budějovický Ondrášek po Hudsonově centru hlavičkoval těsně vedle pravé tyče boleslavské branky. Náladu si spravil v předposlední minutě poločasu. To rozběhnutý Ondrášek dostal přesnou přihrávku do vápna a po zemi prostřelil Millera - 1:1. Po přestávce pokračovali boleslavští fotbalisté s důsledným napadáním soupeře, aby si vynutili herní převahu, ale k první šanci se dostal budějovický Hudson. Millerovu branku naštěstí minul. Po zápase si budějovický trenér Šilhavá stěžoval, že měl přihrávat... V 51. minutě boleslavský útok skončil neúspěchem a brankář Kučera odkopával od branky aut. Míč se však ještě na budějovické polovině hřiště zmocnil Procházka a přesnou přihrávkou našel rozběhnutého Kuliče. Ten vletěl do šestnáctky a po zemi podruhé prostřelil Kučeru - 1:2.

V 61. minutě se rohovému kopu Budějovičtí ubránili, ale míč získal na hranici pokutového území Fabián. Zbavil se protihráče a levačkou vymetl levý horní růžek - 1:3. Byla to jeho premiérová trefa v Gambrinus lize a stála opravdu za vidění.

Budějovičtí propásli obrovskou gólovou příležitost v 64. minutě. Krob sám před brankou sice vystřelil, ale Miller famózně kryl jeho ránu z pěti metrů. V 77. minutě se neprosadil Meszáros.

V 79. minutě po Kuličově přihrávce utekl po pravém křídle Táborský a připravil si střelbu z rohu vápna. Trefil spojnici břevna s tyčí. V 82. minutě stálo při boleslavské brance obrovské štěstí. Míč z trestného kopu proletěl brankovištěm a nikým netečován skončil v zámezí. V závěru utkání, kdy boleslavští fotbalisté kontrolovali hru a nedopustili opakování podzimního zmaru závěrečných minut, si prvoligovou premiéru odbyl dorostenecký reprezentant Jan Bořil.