Hokejisté Vítkovic drží před nedělním derby s Třincem vedení v extralize. Stačil jim k tomu dnešní bod z Plzně, kde hostující hokejisti uhráli remízu 3:3. Bod navíc si nakonec připsali domácí gólem ze 65. minuty.

Jako první se v utkání trefil Heřman a poslal Plzeň do vedení. V 16. minutě srovnal stav přesnou střelou Marek Kvapil - 1:1. Druhou polovinu utkání načali lépe hosté, kteří se během šesti minut dostali do dvougólového vedení. O to však nakonec přišli. Na 2:3 snižoval Bomersback a v 58. minutě vyrovnal Tomáš Vlasák - 3:3. Rozhodnutí tak padlo v 65. minutě z hole Jiřího Hanzlíka, který tak Indiánům trefil dva důležité body.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 4:3 p. (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Heřman (Dvořák), 46. Bomersback (Benda, Modrý), 58. Vlasák (Benda, Scofield), 65. Jiří Hanzlík (Vampola) - 16. Kvapil (Sičák, Rehák), 31. Ujčík (Kvapil), 36. Burger (Sičák, Hubáček).
Rozhodčí: Salminen (Fin.), Šindler - Bláha, Kostka.
Vyloučení: 3:7.