HC Oceláři Třinec - Eaton Pardubice 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 41. Zíb (Cartelli, Malec) - 3. Sýkora (Píša), 8. Jilson (Špirko), 19. Genoway (Rákos, Píša), 22. Koukal, 58. Nakládal (Koukal, Zohorna)
Rozhodčí: Husička, Hradil - Chytil, Bryška.
Vyloučení: 12:11.
Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Diváci: 3954.

Oceláři Třinec: Duba (21. Hamerlík) - Seman, Malec, Zíb, Lojek, Cartelli, Výtisk, Hrabal, Andersons - Polanský, Kohn, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Martynek - Tomas, Polák, Kútny - Kanko, Ostřížek, Podešva.

Eaton Pardubice: Hašek – Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Jillson – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Genoway, Somík – Klejna, Semorád, Rákos – Buchtele.

Oceláři se chtěli do soupeře pustit od úvodních minut, hosté však byli proti. Už ve třetí minutě totiž využili úvodní přesilovku, kterou ukončil Sýkora dělovkou od modré čáry - 0:1. Oceláři si poté také zahráli přesilovku, ale domácí kapitán Peterek rozezvučel jen tyč. Hosté v osmé minutě udeřili podruhé. Americký bek Jillson si připsal premiérovou trefu v české nejvyšší soutěži a Východočeši vedli 2:0. Ocelářům dnes opět nešla hra v početní výhodě. Poprvé si vyzkoušeli hru pěti proti třem v 17. minutě. Haška prověřil až Seman, ale pardubický gólman jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil. Aby toho nebylo na domácí výběr málo, na rozdíl tří branek upravil Genoway - 0:3.

Do druhé třetiny vystřídal jindy skvěle chytajícího Dubu Hamerlík. Ovšem ani jemu čisté konto příliš dlouho nevydrželo. Ve 22. minutě jej překonal Koukal a Třinec se letos ocitnul v nezvyklé pozici, prohrával doma už o čtyři branky - 0:4. V polovině utkání se opět ukázal nejlepší hráč hostí. Hašek se vytáhnul proti Květoňovi i jeho parťákovi z útoku Peterkovi. Oceláři poté hráli dlouhou přesilovku pět na tři, ovšem ani v ní si na Haška nepřišli.

Nakonec padnul i Hašek, po střele Zíba na začátku třetí třetiny byl stav 1:4. Hašek tak ani dnes první čisté konto v sezóně neudržel. Mrzet ho to však vůbec nemuselo. Nejdříve v oslabení ujel Sýkora, ale Hamerlík jeho nájezd kryl. Těsně před koncem však upravil stav na konečných 5:1 pro hosty Nakládal a hosté si tak odvážejí z Werk Areny cenné tři body.