Kvůli chybějícím financím opustila mužstvo většina hráčů, které nahradili mladíci z juniorského celku. Ten letos získal titul. Talenty budou usměrňovat bývalý reprezentant Martin Hroch a dvě zahraniční posily. Klub už dříve oznámil, že podepsal smlouvu s tožským univerzálem Adje Agnitheyem. Zcela novou tváří je bývalý slovenský reprezentant Martin Jankovič, jemuž je 35 let. „Jde o levorukého smečaře. Potřebovali jsme k mladým někoho staršího, aby jim pomáhal v těžkých chvílích,“ vysvětlil sportovní ředitel Ivan Husár.

Pod jeho vedením nově složený celek absolvoval většinu přípravy a v tomto týdnu se chystal oznámit jméno nového kouče. Stát se jím měl renomovaný Rus Oleg Petrovič, jenže kvůli zdravotním potížím možná brněnskou nabídku odmítne. „Chceme mít jasno do konce týdne. Pokud by Oleg do Brna nepřišel, stane se trenérem Aleš Broulík, který by v opačném případě dělal asistenta,“ pravil Gerža.

V klubu si uvědomují, že letošní sezona bude pro mladý výběr velmi obtížná. „Takovou obměnu jsem ještě nezažil. Jde o převrat. Kádr je založen na juniorech, kteří se na tréninku jevili velice dobře. Ale začátky budou opravdu těžké,“ uvědomoval si sedmatřicetiletý blokař Martin Hroch.

„Začali jsme budovat projekt, abychom úspěchy z mládežnických kategorií přenesli i mezi dospělé. Teď jsme sestavili nový tým a naším cílem bude v prvním roce jednoznačně záchrana,“ prohlásil manažer Gerža.