"Hlavní myšlenkou projektu je notebook jako prostředek na cestě k efektivnímu a modernímu školství, které musí neustále procházet proměnou a jít s dobou," vysvětlila Ptáčková-Melicharová.

Nápad na vybavení žáků a studentů notebooky nevzešel z její hlavy. Na Facebooku totiž již od srpna diskutuje více než padesát tisíc dětí spolu s odborníky o potřebě modernizace českého školství. Ruku v ruce s tím přitom jde i zavedení notebooku jako běžné školní pomůcky. Ten by děti nejraději úplně zaměnily za sešity a učebnice.

Někteří diskutující se zároveň podělili o své zkušenosti, které získali při studiu v zahraničí, kde je notebook mnohdy zcela běžnou praxí.

Mezi diskutéry se však najdou i ti, kteří neprojevují až takové nadšení. Jejich argumenty se točí kolem existence velkého množství dosud nevyřešených záležitostí, které považují za důležité, jako například další financování školního vybavení, zázemí pro učitele a výukové materiály v digitální podobě.

Podrobnosti k projektu, který lidovecká kandidátka připravuje ve spolupráci se skupinou odborníků, by měly být zveřejněny v nejbližší době na jejích internetových stránkách.