Dvě mladé ženy snědé pleti přišli ve středu k domu staršího muže v Radomyšli na Strakonicku. Jedna z nich zabavila seniora před domem a druhá nepozorovaně otevřenými zadními dveřmi do garáže vnikla do bytu. Žena u dveří požadovala od muže železný šrot, poté vodu na pití a předstírala i potřebu jít na toaletu. Muž ženě vodu přinesl, ale do bytu ji nevpustil.

"Až když se vracel do domu, na chodbě potkal druhou nezvanou návštěvu. Ta už jen něco zamumlala a vyšla z domu. Pak obě ženy odešly směrem na Osek. Majitel domu začal tušit, že není vše v pořádku. Odešel se tedy podívat do pokoje, kde měl uložené peníze. S překvapením zjistil, že chybí 69 000 korun," řekla Nováková.

Podle policie byly obě ženy snědé pleti. Jedné z nich mohlo být kolem 25 až 30 let. Byla štíhlé 170 centimetrů vysoké postavy, měla černé rovné vlasy dlouhé ke krku a mluvila plynule česky. Druhá žena byla silnější malé postavy, kolem 150 až 155 centimetrů, a měla hnědé vlasy ostříhané nakrátko. Její věk muž odhadl na 20 let.

"Krádež peněz vyšetřují policisté z Radomyšle, kteří od občanů přijmou jakoukoliv informaci, která by vedla ke stopě pachatelek. Není vyloučené, že ženy mohl někdo potkat, když odcházely ve středu kolem desáté hodiny dopoledne směrem na Osek. Policisté zároveň upozorňují občany, aby byli opatrnější, zamykali si nejen dveře do domu, ale i vrátka na zahradu, neboť drzost zlodějů nezná mezí. Své štěstí zkoušejí za každou cenu. Stačí jim jen dostat se do domu a je pozoruhodné, že uschované peníze naleznou v cizím bytě během několika málo minut," doplnila Nováková.