Požár objektu technických služeb v Blatné, při němž zahynuli dva studenti ve věku 20 a 23 let, vypukl v úterý 11. srpna kolem šesté hodiny ranní při dolévání benzínu do travních sekaček. "Město Blatná v tuto chvíli zvažuje, jak pozůstalým pomoci. Nemusí nutně jít jen o pomoc finanční, jsme připraveni pomoci jakkoliv, pozůstalé po tragédii jsme již navštívili. Kromě psychologa hasičů, který byl na místě bezprostředně po požáru, tu byl další psycholog ještě jednou a mimo jiné nás upozornil na možné projevy stresové zátěže, kterou pozůstalí prožívají," řekl starosta Hospergr.

Formu pomoci rodinám mrtvých studentů město teprve určí. "V tuto chvíli není přesně určeno, jakým způsobem rodinám stiženým tragédií pomoc poskytneme. S pozůstalými chceme zůstat v kontaktu a pomoc poskytovat podle aktuální potřeby. Snažíme se pozůstalým jejich úděl ulehčit, jak je to jen možné. Třeba pouť, která se měla konat v blízkosti bydliště jedné z rodin, jsme přesunuli na jiné místo," dodal Hospergr.

Policie v součinnosti s hasiči stále vyšetřuje příčiny tragického požáru. "Na expertíze, která by měla příčiny požáru objasnit, pracuje v tuto chvíli strakonický vyšetřovatel hasičů. Expertíza by měla být hotová do měsíce a pak ji poskytneme policii, která případ vyšetřuje," řekla agentuře mluvčí hasičů Nicole Hovorková. Hasiči již bezprostředně po požáru vyloučili některé možné příčiny vzplanutí, jako je manipulace s otevřeným ohněm či úmyslné poškození.