Madonna evropskou část svého Sticky & Sweet Tour, na němž propaguje svou nejnovější desku Hard Candy, zahájila 4. července v londýnské O2 aréně. Americká popová hvězda měla původně navštívit 25 měst, ale dvě zastávky jejího turné byly zrušeny. Ve francouzském městě Marseille její vystoupení znemožnilo zborcení konstrukce jeviště, při němž zahynuli dva dělníci. Koncert ve slovinské Lublani byl zrušen kvůli malému zájmu o vstupenky.

Podle playlistů z již odehraných koncertů dá Madonna na koncertě největší prostor poslednímu albu Hard Candy, z něhož zazpívá skladby Candy Shop, Beat Goes On, Devil Wouldn´t Recognize You, Spanish Lessons, 4 Minutes i Give It 2 Me. Popová hvězda by však měla potěšit i fanoušky, kteří pamatují počátky její hudební kariéry. Chybět by tak neměly ani její hity Into the Groove, Holiday či Like a Prayer.

Madonna do programu zařadila i písně ze svého alba Ray of Light, za něž získala čtyři ceny Grammy. Vedle stejnojmenného singlu by mělo dojít i na píseň Frozen. Playlist aktuálního turné dále zahrnuje hity jako Dress You Up, Music, Vogue a La Isla Bonita. Na koncertě zazní i píseň You Must Love Me z muzikálu Evita, která byla v roce 1997 oceněna Oscarem.

Americká zpěvačka do Prahy dorazila z úterního koncertu v dánské Kodani. V následujících dnech svou hudební show představí fanouškům ve Varšavě, Mnichově, Budapešti, Bělehradě, Bukurešti a Sofii. Sticky & Sweet Tour vyvrcholí na počátku září dvěma koncerty v izraelském Tel Avivu.