"Ankety se zúčastnila zhruba třetina všech policistů a otázky byly kladeny tak, aby odpovědi byly takové, jaké si přeje zadavatel," vysvětlil Lager s tím, že anonymní anketa mezi policisty, jejíž výsledky v úterý zveřejnilo Právo, je zcela nevypovídající a nic nedokazuje.

Langer také upozornil na to, že na 10 otázek ankety zhruba polovina policistů odpověděla "nevím". "Dokazuje to, že anketa přišla moc brzy a současný ministr nedal prostor na to, aby se výsledky reformy dostatečně projevily," vysvětlil Langer.

Langer také upozornil na to, že za takové zobrazení dopadů reformy může současný ministr vnitra Martin Pecina, který se snaží pošpinit veškerou jeho práci. "Cílem současného ministra je za každou cenu i s porušováním zákonů a mandátu této vlády dokázat, že to co se dělo na ministerstvu vnitra bylo všechno špatně," uvedl Langer a nevyloučil, že Pecina je ve svých krocích tak důrazný pro to, že chce mít zásluhy v očích předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.

Výsledky ankety, které zveřejnilo v úterý Právo, odhalily, že policejní reformu vnímá negativně až 42 procent dotázaných policistů. Podle odpovědí se jim nelíbí především nová organizační struktura, podfinancování policie a změny ve zvýhodnění policistů, kteří slouží 10 až 15 let. Nespokojenost povede podle některých policistů k masivním odchodům.