"Já jsem se po vynesení rozsudku neodvolal, a tak odvoláním mohl odsouzený jen získat, vyšší trest dostat totiž už nemohl," vysvětlil důvod Glasslova odvolání státní zástupce. Odvolací soud však potvrdil v prosinci vyřčený rozsudek v podobě sedmiletého vězení ve věznici s ostrahou.

Tchána zastřelil osmatřicetiletý muž po hádce v rodinném domku v únoru 2002. Starší muž, který podle vyšetřování terorizoval své okolí, nejdříve vyprovokoval při kvůli nepodstatné malichernosti a potom na svého zetě vytáhl nelegálně drženou a upravenou kopii britského samopalu z druhé světové války. O zbraň se strhla rvačka, při které Glassl tchánovi prostřelil hlavu.

Glassl potom ložnici tchána uklidil, mrtvé tělo odnesl do garáže, zabalil do koberce a posléze jej v sudu na kolečku odvezl do nedaleké opuštěné a nepoužívané vodárenské jímky. Mrtvolu vrah zatížil betonovými sloupky a shodil ji do nádrže, kde byla ukryta až do loňského roku. Tehdy se Glassl sám udal na policii, když ho k tomu přiměly časté otázky tehdy pětiletého syna, proč on nemá dědečka a ostatní děti ano. Policie na udaném místě mrtvé tělo loni v červenci skutečně našla. Zbraň pachatel zahodil do řeky.

Na případu bylo podivné, že i když rodina pohřešování tchána policii nahlásila, tak údajně ani dcera a syn, kteří v té době byli v domě, výstřel neslyšeli a o vraždě samotné prý vůbec nevěděli. Celých šest let jim vlastní otec vůbec nescházel, což vysvětlovali tím, že pokud s nimi žil, neustále je usurpoval a omezoval. Prý jim dělal různé naschvály, v nepřítomnosti vystěhovával jejich nábytek a omezoval je dalšími způsoby.

Glassl byl u soudu velmi plachý, mluvil tiše, svého činu litoval a hájil se tím, že zbraň spustila nešťastnou náhodou sama. To však popřel znalec z oboru balistiky.

Nízký trest za vraždu způsobila dosavadní bezúhonnost odsouzeného, ale i to, že se k činu, i když až po šesti letech přiznal, a v průběhu vyšetřování s policií spolupracoval.

Rozsudek je pravomocný.