"Zákonnou vyživovací povinnost na nezletilou dceru, stanovenou rozhodnutím Okresního soudu v Domažlicích neplnil zadržený muž od ledna letošního roku. Policisté dále muže přistihli při jízdě na Klatovsku, kdy řídil vůz značky Fiat Tipo, ačkoliv měl na základě rozsudku domažlického soudu vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu dvou let, navíc není držitelem žádného platného řidičského oprávnění," řekla Čejková.

Tím ovšem výčet trestné činnosti výtečníka zdaleka nekončí. V noci z 25. na 26. června měl v Domažlicích otevřeným oknem vniknout do přízemí budovy základní školy a z učebny odcizit DVD přehrávač. O několik dní později odcizil v chodbě domu v na domažlickém náměstí jeden mobilní telefon. Do objektu mateřské školy vnikl pachatel mezi 10. a 13. červencem, když přestřihl oplocení a uvnitř odcizil LCD televizor, DVD přehrávač i další elektroniku. Našel i menší finanční hotovost a také platební kartu, ze které se neúspěšně pokusil vybrat peníze.

Zadržený pachatel má na svém kontě ještě vykradení dvou plechových stavebních buněk, ze kterých odcizil zahradní techniku. Svým jednáním způsobil poškozeným škodu za 50 000 korun. "Muž skončil z rozhodnutí soudce ve vazbě a nyní mu hrozí až tři roky vězení. V posledních třech létech byl již za krádeže trestán," dodala mluvčí Čejková.