"V tuto chvíli vrcholí stavba pódia a na místo se přiváží produkce. Přípravy budu probíhat téměř až do začátku koncertu. Chceme využít času do poslední minuty, aby Madonna měla v Praze prvotřídní servis a návštěvníci si užili koncert s kvalitním zvukem," řekl Novák.

Koncert americké popové hvězdy se odehraje v přírodním amfiteátru na Chodově, který vznikl mezi ulicemi Na Jelenách a Chilská. Výstavba areálu začala již na začátku srpna a samotné jeviště se buduje od soboty. Technické zázemí do Prahy přivezlo téměř 80 nákladních vozů. Na průběh největší kulturní akce letošního roku bude dohlížet 80 policistů, 130 strážníků městské policie a až 700 příslušníků bezpečnostní služby.

Madonna v Praze koncertovala již v roce 2006 na dvou zcela vyprodaných koncertech v pražské 02 aréně. Venkovní prostory pro velké open-air koncerty hudebních hvězd však v Praze chybí. Zpěvačka tak vystupuje v provizorním areálu, který byl na Chodově vybudován jen pro tento účel. Společnost Live Nation připouští možnost jeho dalšího využití. "Pokud se prostory osvědčí a vše proběhne ke spokojenosti fanoušků i obyvatel Prahy 11, můžeme o jeho dalším využití v budoucnu uvažovat. V letošním roce jsme jej však pronajali výhradně pro koncert Madonny," dodal Novák.

Na pražskou zastávku Madonnina Sticky & Sweet Tour by mělo dorazit přes 40 tisíc návštěvníků. Pořadatelé doporučují k dopravě na koncert využít metro, protože v blízkosti areálu nebude dostatek parkovacích míst. Majitelé vstupenek s označením VIP, Golden circle a Silver circle se do areálu dostanou ze zastávky Chodov, držitelé lístku v ceně 995 korun musí využít stanici Opatov. V předprodeji zbývají poslední vstupenky, které bude možno zakoupit přímo na místě.

Madonna do Prahy dorazila v noci na středu soukromým letadlem a ubytovala se v hotelu Mandarin Oriental. V sobotu ji čeká další koncert v polské Varšavě.