Fresh Film Fest letos nabídne pět soutěžních sekcí, v nichž nebudou chybět zástupci české kinematografie. Festivalový program obsahuje celkem 200 titulů, jejichž autoři pocházejí z 35 zemí. Na středečním zahajovacím ceremoniálu bude v české předpremiéře uveden snímek 500 letních dní, s nímž režisér Marc Webb bodoval na festivalu Sundance. Jeho 500 letních dní před týdnem zahajovalo také filmovou přehlídku ve švýcarském Locarnu. V Karlových Varech bude snímek uveden s předfilmem Zátoka lišek od francouzského režiséra Grégorie Colina, který se dosud věnoval herectví.

Sekce Fresh Generation opět nabídne debuty a druhé celovečerní filmy nadějných tvůrců. Výběr zahrnuje šest titulů včetně mystického snímku Sauna, který vznikl v koprodukci Finska a České republiky. V Hlavní studentské soutěži se o cenu utká 16 hraných i dokumentárních snímků z produkce filmových škol. Pražskou FAMU bude reprezentovat Nejlepší playbacková zpěvačka na světě od režisérky Jitky Rudolfové, jejíž celovečerní debut Zoufalci se letos chystá do kin.

Součástí Fresh Film Festu je také mezinárodní soutěž animovaných a experimentálních studentských filmů Theatre Optique, v níž převažují tituly z Německa a Francie. Zvláštní pozornost je věnovaná středoevropským autorům, kteří se mohou zúčastnit sekce Centropa, kam byla zařazena i Instalace Marka Boreckého a dokument O domě Bohdana Bláhovce. Pátá soutěžní sekce Kontakt dává příležitost českým nezávislým filmařům. Letos se zde sešly čtyři snímky.

Festival v sobotu po vyhlášení vítězů jeho šestého ročníku zakončí americká komedie Funny People s Adamem Sandlerem a Sethem Rogenem v hlavních rolích. Jeho nesoutěžní program bude pokračovat i v neděli.