Rep.: Co říkáte na návštěvu papeže těsně před volbami?

M.B.: Já jsem sám praktikující katolík, a papežův příjezd těsně před volbami jsem pokládal za dost nešťastný nápad, který si vynucoval (prezident Václav) Klaus. Bylo jasné, že to nedopadne dobře.

Rep.: Co návštěva může podle Vás České republice přinést?

M.B.: Kdyby to mělo něco přinést, jako vyřešení problémů vztahů mezi státem a církví, majetkové vyrovnání atd. musela by přijít v novém čase, protože řešení těchto problémů brzdí socialisté a týden před volbami neustoupí ani o píď ze svých proticírkevních výkřiků.

Rep.: Může být návštěva papeže zneužita?

M.B. Já mám velký problém s tím, že návštěva papeže se koná v Brně, kde jako hejtman (Michal) Hašek a primátor Brna (Roman) Onderka, lidé kteří nemají s církví absolutně nic společného, se budou na přijímání papeže předvádět, rozdávat své předvolební letáčky a jakékoliv problémy církve jim jsou úplně jedno.

Rep.: Takže se zneužitím návštěvy sociální demokracií počítáte?

M.B.: Počítám, že se to pokusí stoprocentně zneužít. Nedělám si ilize a církev nemá téměř žádné šance, jak tomu zabránit, a to je ten velký průšvih.

Rep.: Jak vnímáte návštěvu papeže z nepolitického hlediska?

M.B.: Mluvil jsem o tom například s mámou, a ta mi řekla "musíme to tak brát, Duch svatý si vane, kam ho napadne a nikdo na světě mu neporučí", to mi pomohlo uvědomit si, že to je především duchovní záležitost a snažím se udržet důvěru v Boží prozřetelnost, a že to třeba dopadne jinak, než si Klaus a sociální demokracie namalovali. Je to ovšem jen hluboká víra v pánaboha a v to, že ten nenechá svého prvního náměstka být zneužit socialistickými proticírkevními syčáky.