Česká reprezentace začala novou éru, mužstvo se v pondělí poprvé sešlo pod trenérem a zároveň šéfem Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Haškem a pokusí se napravit zpackaný průběh kvalifikace o MS 2010, které se koná v Jihoafrické republice. Češi jsou ve 3. kvalifikační skupině po šesti odehraných zápasech na čtvrtém místě. Na vedoucí Slovensko ztrácejí Haškovi svěřenci sedm bodů, i proto bude zářijový zápas v Bratislavě bitvou o poslední naději, jak se na šampionát dostat.

Hašek má před středečním zápasem proti Belgii k dispozici 18 zdravých hráčů, mimo hru je pouze záložník Tomáš Hübschman. Ten má na holeni zanícenou tržnou ránu, kvůli které ve středečním zápase určitě nenastoupí.

S Belgií má česká reprezentace pozitivní bilanci, ovšem pouze v přátelských zápasech. Ze tří přípravných duelů Češi jednou remizovali a dvakrát vyhráli (naposledy 7. února 2007 v Bruselu, a to poměrem 2:0). V baráži o MS 2002 však Češi v roce 2001 Belgičanům dvakrát podlehli - nejprve 0:1 v Bruselu a o čtyři dny později stejným rozdílem i doma v Praze.

Pro český tým hraje ještě jedna statistika - v Teplicích je zatím reprezentace bez porážky. Dosud zde sehrála 18 zápasů, přičemž sedmnáctkrát v nich zvítězila a jen jednou remizovala. Naposledy se národní tým v Teplicích představil minulý rok v říjnu, když porazil v kvalifikačním duelu o postup na MS 2010 Slovinsko 1:0, úspěšným střelcem byl tehdy Libor Sionko.