"V zásadě jsme s Žilinou domluvení. Kompromisní dohoda splnila zájmy všech zainteresovaných stran. K definitivnímu dotažení by mělo dojít ve středu," uvedl k transferu předseda představenstva zlínského klubu Ladislav Valášek.

Žilina chtěla šestadvacetiletého Vyskočila hned po jarním pádu Zlína do druhé ligy, jenže tehdy ještě nepochodila. "Tenkrát jsme stavěli sportovní hledisko a dobrý rozjezd sezony nad finanční stránku, proto jsme Martina neuvolnili," vysvětlil Valášek. Odchovanec Olomouce se však s aktuálně třetím týmem Corgoň ligy dohodl, že na Slovensko přestoupí v zimě, kdy mu měla končit ve Zlíně smlouva. "Na to jsme museli zareagovat, neboť by odešel zadarmo," dodal.

Kvůli očekávanému odchodu Vyskočila získal Zlín v minulém týdnu do zálohy Martina Vozábala z Viktorie Žižkov. "Co do zkušenosti bychom neměli ztratit a mužstvo by mělo být i nadále vyrovnané s tím, že kolem zkušenějších hráčů dostanou příležitost mladší fotbalisté," pravil předseda představenstva.

Po přestupu do Žiliny může Vyskočil zasáhnout do play-off Evropské ligy, v němž bude slovenský celek usilovat proti Partizanu Bělehrad o postup do základní skupiny. "Martin se během svého působení choval vždy jako profesionál a snažil se mužstvo strhnout i v době, kdy se mu nedařilo. Po sestupu z Gambrinus ligy navíc dokázal stmelit kabinu i zevnitř a nemalou měrou se zasloužil o zdařilý průběh letní přípravy a dobrý start do nové sezony," prohlásil Valášek.

Vyskočil přišel do Zlína v lednu roku 2007 jako hráč Olomouce. První ligu si kromě mateřského klubu a Zlína zahrál ještě v dresu Českých Budějovic. Celkem má na kontě 153 utkání v nejvyšší soutěži, dvanáctkrát se radoval z přesné trefy. Před přestupem do Zlína působil ve Slovanu Bratislava.