Baroš byl minulým vedením Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) potrestán vyřazením z národního týmu, pod novým koučem Ivanem Haškem ale dostal další šanci ukázat, že si místo v reprezentaci zaslouží. Svou bilanci 32 gólů v národním týmu tak může vylepšit už ve středečním přípravném utkání s Belgií.

„Nechtěl bych se k tomu vracet. Kdyby zůstalo na svazu minulé vedení, asi bych podnikl jiné kroky. Vzhledem k tomu, že jsou tu jiní lidé, fotbal by se mohl posunout. Vidím tady zdravé jádro a také proto jsem se rozhodl, že ve svém věku budu v reprezentaci pokračovat. Chci za tím vším, co bylo, udělat čáru a myslet na budoucnost,“ prozradil Baroš.

Poslední gól sedmadvacetiletého útočníka v reprezentaci se datuje na 20. srpna minulého roku, kdy se trefil v přátelském zápase s Anglii ve Wembley. „Pořád jsem přesvědčený, že mám týmu co dát. Jen potřebuju přenést výkony z klubu do reprezentace. Doufám, že třeba už proti Belgii se to povede a nastartujeme novou éru. Cíl je jasný, musíme vyhrát zbývající čtyři zápasy, abychom se na MS dostali,“ věří Baroš.

I když Barošovi stále chybějí přihrávky Tomáše Rosického, říká, že hra celého mužstva není závislá na jednom fotbalistovi. „Rosický je výjimečný hráč, za národní tým nastoupil do několika vynikajících zápasů. Mužstvo ale nestojí na jednom fotbalistovi. V této pozici jsme téměř rok a půl, Tomáš chybí, ale myslím, že i bez něj se nám podařilo odehrát dobrá utkání,“ domnívá se.

Baroš se v minulé sezoně stal v dresu Galatasaraye Istanbul s dvaceti góly nejlepším střelcem turecké ligy, své ocenění by však rád vyměnil za lepší pozici klubu v tabulce. „Nejsem tenista, abych obhajoval individuální ceny, i když tahle byla krásná. Skončili jsme ale v lize pátí, nevyhráli titul a nehrajeme Ligu mistrů ani jiný pohár. Minulou sezonu proto hodnotíme záporně,“ řekl Baroš.

Galatasaray povede v novém ročníku nizozemský kouč Frank Rijkaard, což si Baroš pochvaluje. „Momentálně je hlavní rozdíl oproti minulé sezoně v trenérovi, který přinesl to, co nám chybělo. Kvalita v hráčích tady je, ale taktika a disciplína nebyly to pravé. Prohrávali jsme zápasy, které jsme měli vyhrané, jen proto, že se stávaly taktické chyby. Teď na tom hodně pracujeme, tým je kvalitní a máme na to, abychom tureckou ligu vyhráli,“ uzavřel.