Britská taneční kapela Groove Armada se chystá v kompletní koncertní sestavě do pražského klubu SaSaZu, kde svým fanouškům představí nové skladby ze svého připravovaného alba Black Light. Původně měla skupina v Praze vystoupit již 8. července, ale z pracovních důvodů koncert přeložila až na začátek září.

Vstupenky jsou v předprodeji sítě Ticketpro v ceně od 990 do 1500 korun.

Groove Armadu tvoří duo Tom Findlay a Andy Cato, kteří začali spolupracovat v polovině 90. let. Využívají především moderních hudebních směrů, ale kombinují je v takové míře, že konkrétní hudební styl není možné určit. Mezi jejich největší hity patří skladby I See You Baby, At The River či Easy. Jejich posledním počinem jsou alba Soundboy Rock a kompilace Best of vydaná v rámci oslav 10. výročí od vzniku formace.

Groove Armada je v současné době řazena mezi tři nejlepší taneční skupiny v Británii. Ale její hudba je známá i těm, kteří se neřadí přímo mezi fanoušky. Je totiž často využívána v reklamních spotech, upoutávkách a podkresech využívaných ve veřejnoprávních i komerčních médiích.

Skupina patří mezi propagátory distribuce hudby prostřednictvím internetu. Výsledkem jejich snahy je systém PAP4 pracující na bázi programu založeného na sdílení souborů. "Původním nápadem bylo zpřístupnit naši hudbu všem posluchačům, a to zcela zdarma. Bohužel problémem takto získané zábavy je to, že se stane záležitostí na jedno použití. A tak jsme přišli na PAP4," vysvětlil Andy Cato.