Ústředním tématem letošního ročníku festivalu Iberica je flamenco a jeho přesah do jazzového žánru. Pořadatelé pro příznivce španělské kultury vedle koncertů připravili také tradiční hudební a taneční workshopy.

Festival Iberica zahájí 19. srpna představení v boskovickém skleníku, na němž vystoupí tanečnice Carmen Alvarezová a Virginia Delgadová, jejichž flamenco doprovodí kytaristé Miguel Corra a Morenito de Triana se zpěvákem Mateem el Gallitem. Stejný den bude přehlídku španělského temperamentu hostit také pražské Divadlo ABC, kde flamencovou tanečnici Anu Caliovou doprovodí pětičlenná skupina Sergia Pamiese.

Následující den se Caliová představí v brněnském Bobycentru a ostravské publikum zhlédne vystoupení, které se odehrálo v Boskovicích. Brno bude poté hostit i klavírní recitál, na němž vzdá Gustavo Diaz Jerez poctu Isaacu Albénizovi.

Festival Iberica vyvrcholí 22. srpna na nádvoří boskovického zámku. Návštěvníci zde budou moci zhlédnout tanečnici Anu Caliovou se skupinou Sergia Pamiese a další hosty, kteří patří k příznivcům rytmů Pyrenejského poloostrova.