Večer v Benátkách je poloscénickým komorním představením v podání francouzského souboru Le Poéme Harmonique pod vedením Vincenta Dumestreho. Na koncertě, jehož romantickou atmosféru umocní osvětlení pomocí svíček, zazní hudba z repertoáru barokních skladatelů Claudia Monteverdiho, Francesca Manelliho, Biaggia Mariniho a Benedetta Ferrariho.

Festival Letní slavnosti staré hudby zahájil 23. července svým vystoupením francouzský kontratenorista Damien Guillon, který společně s českým souborem Collegium Marianum koncertoval v katedrále sv. Víta. Návštěvníci si mohli v následujících dnech vyslechnout starou hudbu v podání španělského souboru Forma Antiqva, polské sopranistky Anny Mikolajczykové nebo německého vokálního ansámblu Stimmwerck.

Letní slavnosti staré hudby zahrnovaly celkem devět koncertů prezentujících hudbu od středověku po období romantismu, které byly odehrány v adekvátních historických prostorách. Tématem letošního ročníku byla láska v duchovní i světské podobě. "Všechna představení oslavující lásku pozemskou byla vyprodaná. Ani programy s duchovní tematikou nestály nikterak pozadu a jejich návštěvnost se pohybovala okolo 90 procent," řekla ředitelka festivalu Markéta Semerádová.