Naposledy se Farna prosadila na festivalu Sopot, kde byla polská verze její písně Ticho diváky televize TVP 2 zvolena největším hitem letošního léta. Česká interpretka se stala vítězkou jubilejního 100. ročníku tohoto festivalu, jehož průběh byl podrobně sledován polskými médii. Farna v soutěžním klání porazila místní hudební hvězdy jako Kasiu Kowalskou nebo Andrzeje Stachurského.

Hudba Ewy Farné byla letos oceněna také na polském festivalu v Opole, kde získala cenu za nejlepší album. V anketě Sopot Top Trendy 2009 byla zvolena nejlepším interpretem na internetu.

Ewa Farna ve středu oslaví své 16. narozeniny. Česká zpěvačka polské národnosti vydala svou debutovou desku Měls mě vůbec rád se stejnojmenným hitem v roce 2006. Za toto album obdržela řadu ocenění včetně platinové desky a získala titul Objev roku v anketě Český slavík. O rok později fanouškům představila své druhé album Ticho a uspořádala koncertní turné po České republice. Její nejnovější nahrávka se na hudebním trhu objeví již v říjnu.