Kapela Faith No More se českému publiku představí ve svém nejslavnějším složení, které zahrnuje klávesistu a zpěváka Roddyho Bottuma, bubeníka Mikea Bordina, baskytaristu Billyho Goulda a kytaristu Jona Hudsona. Americkou hudební formaci do Prahy dopraví z maďarského festivalu Sziget jeden kamion a dva autobusy. Další zastávkou jejího evropského turné bude belgický Hasselt, kde koncertuje 20. srpna.

"Požadavky kapely nejsou nijak výjimečné. K těm zajímavějším bodům patří například velký řeznický nůž pro tour managera, čokoládová vajíčka s překvapením, bílé a černé bavlněné ponožky, zásoba Ibuprofenu, šampaňské, whisky nebo výběr anglických časopisů o hudbě a filmu," uvedl pořadatel koncertu Borek Jiřík. Kapela Faith No More podle něj v Praze odehraje své největší hity jako Evidence, Last Cup of Sorrow, Easy, Ashes to Ashes, Midlife Crisis nebo Just a Man.

O koncert v Tesla Aréně je velký zájem a v předprodeji zbývají poslední vstupenky, které lze zakoupit za 840 korun.

Americká skupina Faith No More vznikla v roce 1981. V její hudební tvorbě se mísí prvky heavy metalu, funku, hip hopu, rocku, soulu i jazzu. Debutové album We Care a Lot vyšlo v roce 1985. Po něm následovaly úspěšné desky Introduce Yourself, The Real Thing, Angel Dust nebo Album of the Year. Členové kapely ukončili v roce 1998 spolupráci, ale letos se opět vrátili na koncertní pódia. Kapela Faith No More se do České republiky vrací po 12 letech, kdy vystupovala na festivalu v Trutnově.