Americký štáb historický film s fantasy prvky před dvěma lety natáčel na pražském Vyšehradě. Jeho scénář vychází z české mytologie a na plátno přivádí postavy, které údajně obývaly území Čech v osmém století. Legendární kněžnu Libuši, která podle pověsti předpověděla vznik Prahy, ztvárnila americká herečka s českými kořeny Winter Ave Zoliová. Diváci ji mohou znát z filmů Liga Výjimečných, Hellboy nebo Tristan a Isolda. V roli jejího partnera, Přemysla Oráče, se objeví maďarský herec Csaba Lucas.

Uplatnění na natáčení snímku o počátcích vlády Přemyslovců našla i řada českých herců včetně Marka Vašuta, Pavla Kříže, Iva Nováka nebo Veroniky Bellové. V mezinárodním obsazení figurují i herečtí představitelé z Ukrajiny a Chorvatska.

Film se vedle příběhu Libuše věnuje i jejím dvěma sestrám Tetě a Kazi. Osudovým momentem v životě hlavní hrdinky je okamžik, kdy se provdá za Přemysla Oráče. Do čela země se tak dostává muž a společenská nespokojenost vyvrcholí v tzv. dívčí válku pod vedením Vlasty. Snímek tak na pozadí českých pověstí zachycuje dobu, kdy se matriarchální rodový systém mění na patriarchální řád.

V americké distribuci bude filmu uveden pod názvem The Pagan Queen (Pohanská královna).