Ve Straně zelených pracuje Jiří Čáslavka jako vedoucí zahraniční sekce. "Do konce minulého roku působil na ministerstvu zahraničí, předtím pracoval v různých manažerských funkcích v podnikovém sektoru, naposledy jako regionální ředitel pro Střední Evropu a Balkán ve firmě podnikající v oboru informačních technologií. Dlouhodobě se zajímá o problematiku rozvojové pomoci, spolupracoval s mnoha vládními i nevládními organizacemi a účastnil se řady různých rozvojových a výzkumných projektů v Angole, Bolívii a ve Východním Timoru," řekl Kubášek.

Čáslavka Stranu zelených zastupoval ve dvou pracovních skupinách při Evropské straně zelených v Bruselu v oblasti ekonomiky, zahraniční a bezpečnostní politiky. „Za největší problém na Plzeňsku považuji hrozící růst nezaměstnanosti a v boji proti této hrozbě bude hrát rozhodující roli zelená ekonomika, která je založena na místním podnikání. Ve své lokalitě tak působí zcela jinak než montovny nadnárodních korporací,“ řekl Jiří Čáslavka ke svým volebním prioritám.

"Zvolení Jiřího Čáslavky, někdejšího zástupce vnitrostranických kritiků, je cenné i proto, že ukazuje na znovunabytou jednotu Strany zelených. Má šanci v podzimních volbách uspět díky svým osobním kvalitám a oslovit voliče, kterým leží na srdci čisté prostředí i to, aby naše ekonomika zužitkovala finanční krizi ve svůj prospěch a postavila se na zdravější a trvalejší základ," uvedl k volbě Čáslavky předseda zelených Ondřej Liška.