„Je to krok, který dlouhodobě podporuje i Česká strana sociálně demokratická. Například informatici, kteří by si chtěli založit firmu třeba na vývoj programů nebo na tvorbu internetových stránek, tak získají v Ústeckém kraji takové podmínky, kdy si budou moci pronajmout za skutečně zvýhodněných podmínek kancelářské prostory a získají i další služby, jako je poradenství, za zajímavou cenu,“ upřesnil Jiří Paroubek s tím, že může jít také o právní či účetní služby nebo školení.

Pro letošní rok je pro zájemce připraveno v rozpočtu kraje pět milionů korun, subjekt tak může získat v prvním roce měsíčně až 11 800 korun.

Samosprávám se pak tyto investice vrací nepřímo v podobě zaměstnanosti kvalifikovaných a nadějných lidí a daní, které malé inovativní firmy v místě svého sídla platí.

Sociální demokracie podle Paroubka v této souvislosti usiluje také o prosazení zjednodušení daňových zákonů, déle než tři dny by rovněž neměl trvat proces založení firmy. „Zvýhodněny budou podle našeho programu také subjekty, které podávají přiznání k dani elektronickou formou. Podpora podnikatelských aktivit je jednou z trvalých priorit ČSSD. Vždyť právě vlády sociální demokracie nejvíce snížily daňové břemeno podnikatelů a zavedly paušály pro drobné podnikatele a živnostníky,“ připomněl Jiří Paroubek.