"Úvěr podepíšeme v nejbližších dnech," řekl Svoboda s tím, že peníze by si měla strana půjčit od České spořitelny. Lidovci plánují na celou kampaň utratit 30 milionů korun. "Naše strana si dělala úvěry vždy a splácela to z příspěvků za mandáty, dáváme zkrátka přednost tomu, mít vlastní prostředky a nebýt zavázáni sponzorům," prohlásil Svoboda. Podle něj nedávají sponzoři dary politickým stranám z čisté lásky, ale mají jisté podmínky a očekávání.

"Kdybychom například dostali nabídku sponzorského daru od někoho, kdo své peníze získal z provozování hazardu, tak tuto nabídku nemůžeme vzít, protože bychom popřeli svoji politiku," vysvětlil šéf lidovců s tím, že KDU-ČSL je dlouhodobým nepřítelem hazardu.

Když má podle něj strana velké množství sponzorů, existuje pak reálné nebezpečí, že bude mnoho oblastí, ve kterých budou chtít sponzoři, aby se strana chovala podle jejich očekávání. „Strana se pak vlastně stane nesvobodnou a vazalem těchto sponzorů,“ prohlásil.

Nic neobvyklého podle Svobody není ani to, že členové strany, kteří jsou na volitelných místech kandidátek do Poslanecké sněmovny, přispěli do stranické pokladny. "To, že někteří naši kandidáti se zavázali zaplatit straně nějaké peníze, je něco, co děláme po mnoho let," uvedl. Ten, kdo podle Svobody vloží vlastní peníze, se pak totiž více angažuje. "Když někam vložíte vlastní peníze, tak se více snažíte a nám jde především o tu snahu a angažovanost," řekl.

Svoboda rovněž popřel, že by lidovci špatně hospodařili a jejich sídlo Palác Charitas na Karlově náměstí v Praze byl zadlužen. "Když jsme se sem nastěhovali, tak jsme provedli rekonstrukci, která stála desítky milionů korun, a vzali si na ni půjčku, která je již skoro splacená," uvedl. Celou kauzu si Svoboda vysvětluje tím, že informace mediím poskytli bývalí členové lidovecké strany.