Slovácko se netajilo snahou doplnit kádr o jednoho útočníka a tento záměr vedení klubu dotáhlo v pondělí do konce. Téměž dvoumetrový Smetana by měl zvýšit údernost ligového nováčka. "Smetanův příchod zapadá do koncepce vytváření týmu. Jedná se o čtvrtého typického útočníka, který svou výškou umožní různé taktické varianty naší ofenzivní části hry," řekl ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí. "Jedná se o poslední hráčskou změnu v tomto přestupním období," doplnil Mazúrek.

Smetana se v pondělí připojil k týmu kouče Josefa Mazury, který v neděli dovedl Slovácko k prvnímu bodovému zisku v nové sezoně. Slovácko doma porazilo 2:0 Olomouc. Smetana bude usilovat o místo v základní sestavě v konkurenci Petra Švancary, který je se čtyřmi trefami nejlepším střelcem soutěže, dvougólového Aleše Chmelíčka a mladého Václava Ondřejky. Poprvé bude moci obléknout dres nového celku v pátek, kdy se Slovácko představí v duelu čtvrtého kola Gambrinus ligy od 19 hodin na hřišti Brna.

Šestadvacetiletý Smetana přišel do Liberce na začátku loňského roku z Vítkovic. Za Severočechy odehrál 35 ligových utkání, v nichž zaznamenal pět branek.