Jiří Štajner se vrátil do národního týmu ve 33 letech. Trenéři si na něj nevzpomněli téměř tři roky. Jeho poslední reprezentační start má datum 6. září 2006. "Já se na ten poslední zápas dobře pamatuju. Bylo to na posledních 13 minut kvalifikačního zápasu o účast na EURO 2008. Vyhráli jsme tenkrát 3:0, dva góly tehdy dal Libor Sionko a jeden Honza Koller. Šel jsem na hřiště skoro až když už bylo po všem," vzpomněl si Jiří Štajner.

Potom mu tři roky nikdo nezavolal. Až nedávno Ivan Hašek. "Rok jsem byl naštvaný, pak jsem si na to zvykl. Mrzelo mě to. Letos to přišlo až v době, kdy jsem s tím fakt už vůbec nepočítal," přiznal se útočník Hannoveru. Za čtyři roky od svého debutu 12. února 2002 v přátelském střetnutí proti Maďarsku v kyperské Larnace na prvním reprezentačním soustředění pod trenérem Karlem Brücknerem nasbíral 27 startů a dal čtyři branky.

"Jirka Štajner si řekl o nominaci výbornými výkony. Celé jaro pravidelně nastupoval, dával branky, byl ve formě. O věk nejde. Chtěl jsem mít v týmu hráče, kteří jsou na tom nejlépe," komentoval jeho nominaci reprezentační kouč.

Štajner proslul v Čechách v dresu Liberce i v Německu, kde celých sedm let obléká dres Hannoveru, nejen jako střelec, ale i jako fotbalový bavič. Svou současnost si velmi pochvaluje. V Hannoveru letos podepsal smlouvu na další dva roky, což v jeho věku není obvyklé. "To není, to je pravda. Ale ta nabídka taková byla a já jsem rád. Jsem v Hannoveru spokojený." Jeho popularita v dolnosaském městě neklesá. Před měsícem se stal podruhé otcem, narodila se mu dcera Sophie. Německý bulvární tisk z toho udělal velkou záležitost, protože zpráva o porodu přišla během utkání. "To je fakt, někdo volal masérovi, ale půlku si toho ti reportéři Bildu vymysleli," smál se Jiří Štajner.

Do reprezentace byl povolán v těžké době, kdy se mužstvo musí připravit na závěr kvalifikace o účast na MS 2010 a nesmí ztratit ani bod. "No právě kvůli tomu mě nominovali. Je to v pravou chvíli," dodal s úsměvem navrátilec do národního mužstva.