Dvaatřicetiletý fotbalista má zkušeností na rozdávání a v létě čekal, zda nedostane nabídku z profesionálních soutěží. Nakonec se ale dohodl na angažmá s pražským Loko Vltavín. "Doufal jsem, že by se mohla ozvat druholigová Dukla. Znám tam Patrika Gedeona i šéfa klubu Martina Lafka. Ale nikdo se neozval a já nejsem ten typ, který by někam sám volal a nabízel se," poznamenal Kuchař, jenž si v nejvyšší soutěži už zahrál třeba v dresu Slavie Praha.

Na hřišti při prvním mistrovském zápase, sobotním derby s pražským Motorletem (2:1), dokazoval, že má chuť do hry. To, že kope jen třetí ligu, Kuchaře nijak nebrzdilo v tom, aby stíhal útočit i bránit, k tomu zásoboval spoluhráče přihrávkami. Připsal si i asistenci u prvního gólu. Fanoušci pak byli spokojení, právě jeho jako zkušeného ligistu sledovali. "Cítil jsem odpovědnost za tým. Dalo se čekat, že budu pod tlakem. Na tenhle způsob hry jsem zvyklý z Vítkovic," nebránil se roli špílmachra.

Když má zkušený záložník srovnat své předchozí působiště ve Vítkovicích s Loko Vltavín, vyhrává to u Kuchaře na plné čáře pražský klub. "Fotbalově tady nevidím rozdíl," překvapí odpovědí. "Vltavín je třetí liga, ale kluci tady dostanou to, na čem se dohodli s vedením. Vítkovice sice mají stadion, ale dál... Mně třeba neplnili Vítkovičtí skoro nic. Z dvanácti výplat jsem dostal tři a půl. Za to, co mi dluží, by byla slušně vybavená Octavie," dodává zkušený fotbalista s tím, že jeho případ asi skončí u arbitráže.

Kuchař je také spokojený s tím, že se ve Vltavínu nemusel vázat smlouvou. "Rád jim ve třetí lize pomůžu, ale máme dohodu, že kdyby se objevila nabídka z první ligy, tak by mě pustili," nechal se slyšet fotbalista. Zároveň s úsměvem připomíná, že do Sparty a Bohemians 1905 by ale hrát nešel. "Ve vršovické Bohemce je to pro mě zavřené. A do Sparty bych jít nemohl, to by nerozdýchal můj táta. Navíc nabídku od Sparty už nedostanu," uznal realisticky fotbalista. Kdyby se prý ale třeba ozvali zástupci Bohemians Praha, tak by o nabídce uvažoval. "Hraju fotbal a tohle by byla první liga. Navíc v Praze. Pokud bychom se dohodli na podmínkách, nebyl by to problém."