Město Hradec Králové po tomto odkupu vlastní 91 procent akcií klubu HC VCES Hradec Králové a začíná hledat strategického partnera, který by vstoupil do hradeckého hokejového klubu. Zbylých devět procent akcií patří občanskému sdružení HC LEV.

„Odkoupením akcií od pardubického hokejového klubu se uzavírá téměř osmileté období úzké spolupráce města Hradec Králové, města Pardubice a pardubického hokejového klubu, která byla zaměřena na rozvoj hokeje v Hradci Králové. Spolupráci hodnotíme jako velmi úspěšnou. Na začátku hrozilo, že hokej v našem městě zanikne, ovšem dnes je hradecký hokejový klub pravidelným účastníkem play-off bojů první hokejové ligy, kde si již vybudoval své stálé místo. V posledních letech se navíc klub pravidelně umísťuje na předních příčkách první hokejové ligy, případnému strategickému partnerovi tedy rozhodně máme co nabídnout,“ uvedl předseda představenstva klubu HC VCES Hradec Králové a náměstek hradeckého primátora Martin Soukup.

Klub HC VCES Hradec Králové má zpracovánu globální strategii klubu do roku 2014. „Cílem je postup do extraligy, ale nejde jen o to do extraligy postoupit, ale také se v ní udržet. Proto hledáme silného partnera, kterému bude záležet na dalším rozvoji hradeckého hokeje. Globální strategie počítá nejen s postupem do extraligy, ale také se zachováním podpory pro mládežnickou základnu,“ řekl Soukup.

„Je utopií si představovat, že by město bylo schopno zaplatit nejen postup do nejvyšší hokejové soutěže, ale i v ní klub několik let udržet. Pokud chceme naplnit sportovní cíle stanovené v Globální strategii klubu do roku 2014, je nezbytné zajistit pro hokejový klub silného partnera,“ zdůraznil Soukup.

Uvedl dále, že zázemí hradeckého hokeje je na vynikající úrovni. „Hokejisté nejen dobře hrají, ale mají i dobré zázemí, které se neustále vylepšuje. Klub má moderní hokejovou arénu. Dále máme početnou mládežnickou základnu, mladí hokejisté různých věkových kategorií hrají v kvalitních soutěžích. Náš „A“ tým je konsolidovaný – několik let se umísťuje na předních příčkách první ligy. Těší nás také vzrůstající návštěvnost. Obrazně řečeno bych tedy mohl konstatovat, že hradecký hokejový klub je dobrým ženichem. Jsem přesvědčen o tom, že máme co nabídnout,“ dodal náměstek. S eventuálním příchodem nového partnera do klubu podle něj mohou v budoucnu nastat i další změny, například přejmenování klubu i hokejové arény.