V současné době na ostrov Mallorca míří podle Okamury přibližně 9-10 přímých charterových letadel s českými turisty týdně.

„V tomto okamžiku nemáme žádné informace o narušení pobytu českých turistů,“ prohlásil Okamura. „Město Palma de Mallorca, kde došlo včera k výbuchům, prakticky není pobytovým místem českých turistů, jezdí se tam však na výlety,“ dodal mluvčí.

Cestovní kanceláře zatím nezaznamenávají ani storna zájezdů na Mallorcu, důvodem je podle Okamury to, že Mallorca je velmi známá a blízká destinace, kterou Češi dobře znají a mají tak dostatek informací.

„Dalším důvodem je také fakt, že Ministerstvo zahraničí ČR nevyhlásilo tuto oblast jako místo, kde hrozí českým občanům nebezpečí života či nouze, čímž klientům nevzniká nárok na storno zájezdu bez stornopoplatků,“ prohlásil Okamura.

Cestovní kanceláře mají na místě své delegáty, kteří podávají asociaci každý den zprávy o situaci. „Podrobně tak situaci monitorujeme, aby nebyly narušeny dovolené českých občanů na Mallorce,“ uzavřel mluvčí.