Letiště Praha ke spolupráci na výběrovém řízení přizvalo i Magistrát a Městskou policii hlavního města Prahy.

„Cílem Letiště Praha je najít dva obchodní partnery, kteří zajistí kvalitní a spolehlivé provozování taxislužby,“ prohlásila výkonná ředitelka Letiště Praha pro Neletecký obchod a centrální nákup Marta Guthová.

„Důvodem není nespokojenost se současnými provozovateli, ale skutečnost, že v roce 2010 dojde k vypršení stávajících smluv. K jednáním o nastavení podmínek výběrového řízení, která budou probíhat do konce srpna, byly formou inzerátu a direct mailu vyzvány všechny subjekty podnikající v oblasti osobní dopravy a taxislužby.“

Návrh základních podmínek kladených na kvantitu a kvalitu vozového parku provozovatele taxislužby obsahuje, že pro zajištění dopravy na Letišti Praha mají provozovatel vyčlenit minimálně 150 a maximálně 180 vozů minimálně v kvalitě specifikované v podmínkách výběrového řízení. Automobily nesmějí být podle Krejčí starší 4 let a musí mít jednobarevné označení.

„Vysoké požadavky jsou kladeny také na řidiče. Samozřejmostí je čistý trestní rejstřík, zkouška z místopisu a znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni,“ dodala mluvčí. Součástí nabídky musejí být také ekonomické kalkulace provozu nebo návrhy na propagaci. Návrh základních podmínek je od 10. 8. zveřejněn na internetových stránkách Letiště Praha. Samotné výběrové řízení se uskuteční na podzim 2009.