Muž se svými sebevražednými výhružkami na balkoně zamčeného bytu začal v jedenáct hodin večer. Na místo postupně přijeli městští strážníci, policisté, dvě sanitky a čtyři hasičské vozy včetně vysokozdvižné plošiny. "Ukradla mi syna! Já už nemůžu. Do půl hodiny mi ho přiveďte, nebo skočím!" bylo slyšet z balkonu.

Hasiči stáli s připravenou plachtou za rohem domu, aby na ně rozrušený invalidní důchodce neviděl. Policejní vyjednavač, kterého pustili nájemníci na sousední balkon, začal muži jeho úmysl rozmlouvat. Ukázalo se, že manželka odešla s tříletým synem na noc pryč. "Byl jsem s ním na mateřské, každej den jsme byli spolu, od narození ho vychovávám a ta pí.. mi s ním odejde," opakoval rozčilený muž. Z dalšího rozhovoru s vyjednavačem vyplynulo, že manželka na něj už dříve zavolala policii, protože ji napadl. "Já bych ji v životě neuhodil," hájil se. "Mě už manželka tak sere, ukradla mi syna, já už nemůžu," řekl vzápětí.

Rozruch kolem domu upoutal pozornost obyvatel, kteří se dívali z oken, nebo situaci pozorovali z chodníku. "Nečum sem, nebo na tebe skočím," zavolal invalidní důchodce na jednoho z přihlížejících. "Ona má ještě dvě děti z předchozího manželství, těm je kolem deseti, toho malého mají spolu," uvedla nájemnice ze stejného vchodu. "Nevšimla jsem si, že by se k sobě chovali špatně, on je v invalidním důchodu, chodí o berli. Jediné, co mi na něm bylo divné, je, že mi nikdy neodpověděl na pozdrav," dodala. "Paní se ho bojí, proto asi odešla," řekla jiná žena z domu.

"Vy mě zavřete, že jsem ožralý, to radši skočím," pokračoval muž ve výhružkách. Třicet minut po půlnoci z balkonu odešel. Za čtvrt hodiny se ozvalo žuchnutí. Na trávník pod balkonem dopadl umělohmotný koš s kopacími míči a dalšími věcmi. Vyjednávání pokračovalo. V půl druhé dal invalidní důchodce policistům další ultimátum, aby mu do půl hodiny přivezli syna, jinak skočí. Před druhou v noci to vzdal a policistům odemkl. Ti ho odvedli do sanitky, kde zřejmě dostal uklidňující léky. Poté ho muži zákona převezli na záchytku.