Dosud poslední smrtelná dopravní nehoda se stala v neděli po 15. hodině na silnici mezi Dolním Dvořištěm a Vyšším Brodem na Českokrumlovsku. Sedmatřicetiletý motorkář jedoucí v koloně s dalšími motocykly se snažil předjet automobil cizinců stojící na silnici. Při předjíždění však do automobilu nešťastnou náhodu narazil, přeletěl řidítka motocyklu a na místě svým zraněním podlehl. Posádce automobilu se nic nestalo.

Další 44letý motocyklista zahynul v sobotu odpoledne po nehodě na rychlostní komunikaci vedoucí z Olomouce ve směru na Prostějov, když narazil do betonové zdi. Přibližně ve stejné době nepřežil 35letý motorkář na Kroměřížsku srážku s traktorem. Jel ve směru ze Střílek do obce Lískovec. Asi 500 metrů před vesnicí ve vysoké rychlosti najel do zatáčky, kde se střetl s protijedoucím traktoristou. Podle operačního důstojníka motorka bez řidiče ještě pokračovala v cestě a naštěstí nikoho nezranila.

U vesnice Rybí na Novojičínsku našel ve stejný den po osmé hodině ranní kolemjedoucí traktorista v příkopě ležící tělo a vedle něj motorku Hondu 600. Na místo ihned po ohlášení vyjela záchranka z Nového Jičína a později vyletěl i vrtulník z Ostravy. Lékař však mohl jen konstatovat smrt. Z dosavadního vyšetřování vyplynulo, že čtyřiačtyřicetiletý muž z Kopřivnice musel havarovat v noci, na místě ležel nejméně několik hodin. Zřejmě ve vysoké rychlosti nezvládl zatáčku.

Umírali i lidé za volantem. V pátek večer řidič zdemoloval renault na silnici mezi Kobylicemi a Prasekem na Královéhradecku, když narazil do stromu. Byl na místě mrtvý. V noci pak zamřela v kabrioletu BMW 24letá žena v pražském Radotíně. Ve velké rychlosti a pod vlivem alkoholu nezvládla mírnou zatáčku a prorazila zábradlí a železný plot přístaviště. Spolujezdkyně skočila s těžkým zraněním v nemocnici.

Páteční noc si vyžádala také život cyklisty. Devatenáctiletý mladík zemřel po střetu s osobním autem na Frýdecko-Místecku mezi Soběšovicemi a Domaslavicemi. Před přijíždějícím Fordem Mondeo přejel náhle do protisměru a narazil do pravého boku tohoto auta. Na kole vezl ještě 23letého kamaráda, který byl těžce zraněn, a o rok mladší dívku, jež utrpěla šok.