„Rychlost do výše 1 Gb/s umožní spustit služby blízké budoucnosti, mluví se o teleworkingu, virtualní kanceláři neboli práce z domu přenosem HD obrazu, či o sdílení pracovních ploch,“ uvedla k tomu Tereza Kyseláková z marketingu společnosti.

Mezi další budoucí trendy se podle ní řadí také telemedicína (návštěva u doktora online), distance learning - virtuální přednášky a další.

Rychlost 1 Gb/s, kterou nyní firma testuje, uvažuje nabízet na podzim tohoto roku na FTTH sítích. „Optické vlákno do domu se považuje za médium budoucnosti. Předností je především vysoká spolehlivost služeb, odolnost proti rušení, flexibilita, minimální ekologická zátěž a připravenost sítě na služby, které budou vstupovat na scénu následující desetiletí,“ doplnila Kyseláková.

Netbox od července nabízí v rámci balíčků služeb internet o symetrické rychlosti 100/100 Mb/s. Netbox digitální televize se průběžně rozšiřuje o televizní kanály nejrůznějších žánrů. Nabídku služeb uzavírá Netbox telefon, kterého do budoucna čeká obohacení o další funkce, jakými jsou např. videohovory, konferenční hovory a další.

Společnost Smart Comp vznikla v roce 1998. Je provozovatelem telekomunikační optické sítě Netbox v Brně, Praze, Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Olomouci a Zlíně.