Venkovní plovárna v Českých Budějovicích si návštěvnost pochvaluje. "Počasí je nádherné a přichází stále více lidí, začátek léta byl přitom mizerný," uvedl správce plaveckého stadionu Jiří Zavoral. Na Českobudějovickém letním koupališti potrvá sezona do konce srpna.

Za hodinu zaplatí dospělý návštěvník 50 korun, pro děti, majitele průkazů ZTP a seniory je za 30 korun. Po 17. hodině je vstupné poloviční. Průměrná roční návštěvnost venkovního bazénu je mezi 30 až 50 tisíci lidmi v závislosti na počasí.

Plavecký stadion v druhém největším jihočeském městě Táboře čekal na lepší počasí také dost dlouho. "Letošní sezona nakonec nebude snad tak špatná, jak se zdálo," doufá správce stadionu Michal Véle. V létě je k dispozici návštěvníkům 25metrový plavecký bazén, dětské brouzdaliště, tobogán, rekreační bazén s mnoha vodními atrakcemi. Cena vstupného na hodinu je 35 korun. Senioři, návštěvníci do 140 centimetrů a držitelé ZTP průkazek mají hodinu za 20 korun. Denní návštěvnost v bazénu je okolo 300 lidí.

S návštěvností jsou v těchto dnech spokojeni také ve Strakonicích. "Otevírali jsme letos později, protože v červnu počasí nepřálo, ale teď se to zlepšilo," sdělil správce zařízení Martin Walter. Stejně jako v loňském roce, zůstávají na své původní výši i letos ceny vstupného. Dospělý na den zaplatí 70 korun, po 15. hodině jen 60 korun. Děti od čtyř do 15 let 60 korun, odpoledne po třetí hodině o deset korun méně. Vlastníci průkazek ZTP mají vstup za 30 korun na den a vlastníci průkazek ZTP/P mají vstup zdarma. Průměrná denní návštěvnost v případě ideálních letních podmínek může být 500 až 1000 lidí denně.

Vysokou návštěvnost si pochvalují také provozovatelé bazénu v Písku, na koupališti Hulák v Prachaticích či v Olešníku u Temelína. Koupaliště v Hluboké nad Vltavou funguje jako venkovní akvapark. Otevřeno je od 10 do 19 hodin. Dospělý zaplatí za hodinu 50 korun, od 17. hodiny už jen 30 korun. Děti do 6 let mají vstup zdarma, stejně jako osoby na 70 let. Permanentka na sezonu přijde na 500 korun, pro dítě na 200 korun. Ve vstupném jsou zahrnuty vodní atrakce.

Značný zájem je v těchto dnech také o koupání na přírodních koupalištích, na plážích rybníků Bezdrev, Mydlák, nebo Pískovny na Táborsku a Třeboňsku či u rybníka Svět. V Táboře zase je hojně navštěvovaný Knížecí rybník v Zárybničné Lhotě.