Gazdíkovi bylo teprve osmadvacet let, když se v roce 2002 stal starostou obce Suchá Loz. Vloni byl za Starosty a nezávislé zvolen zastupitelem Zlínského kraje a předsedou výboru pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova.

V loňském roce si na týden vyzkoušel také křeslo primátora Prahy. Vyměnil si totiž funkci s Pavlem Bémem (ODS), který tak měl možnost na několik dnů zkusit, jak se úřaduje v malé obci a také s podstatně menším rozpočtem. Akce se domluvila už v roce 2007, když pražský primátor diskutoval ve Zlíně s dalšími čtyřiceti starosty o rozdělování daňových výnosů obcím. Starostům se nelíbilo, že stát menším obcím dává na občana až šestapůlkrát méně peněz, než kolik získá na jednoho obyvatele Praha. Bém naopak uvedl, že Praha "generuje" podstatnou část celého HDP země a tyto peníze jdou i do regionů. Z tohoto sporu pak vznikl nápad, že si Bém i Gazdík zkusí práci toho druhého.

"Náš projekt výměny byl velmi užitečný. Oba jsme poznali rozdíly v práci toho druhého. Na některé věci jsem díky tomu získal nadhled, své záporné názory na olympiádu a rozpočtové určení daní jsem ovšem nezměnil," řekl tehdy Gazdík.

Zkušenosti nasbíral Gazdík také jako místopředseda regionu východní Slovácko a jako předseda občanského sdružení Místní akční skupina Východní Slovácko, kterým je od roku 2005 doposud.

Gazdík se narodil v roce 1974 v Uherském Hradišti. Vystudoval učitelství matematiky a zeměpisu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V letech 1996 až 2002 pracoval jako učitel na základní škole v Bánově.

Je ženatý a má tři dcery. Ve volném čase se věnuje skautingu a florbalu.