Podle jeho slov sousedé slyšeli prudkou hádku i hluk zápasu, a tak přivolali strážníky, kteří se synem zavražděné otevřeli byt. Žena ležela v kaluži krve, podle lékařů zemřela na následky vícečetných bodných a řezných ran. Přesnou příčinu smrti určí až nařízená soudní pitva.

"Severomoravští kriminalisté vytipovali několik podezřelých. Jednou z nich byla i žena z Havířova. Tu zatkli v sobotu dopoledne v nemocnici v Karviné-Ráji, kam si z Havířova jela ošetřit zranění po zápase s napadenou. Nůž, kterým vraždila, po činu zabalila a po svém zatčení vyšetřovatelům vydala," upřesnil mluvčí.

Vyšetřování dosud probíhá, pachatelka je v policejní cele, soud rozhodne o návrhu na její vzetí do vazby. Hrozí ji deset až patnáct let vězení.

"Na území Moravskoslezského a Olomouckého kraje jde o šestnáctou vraždu od začátku letošního roku, tento týden v úterý našli policisté na Přerovsku zavražděné manžele. Čin pravděpodobně spáchal jejich soused, který se poté oběsil na půdě," dodal policejní mluvčí Sobol.