Na místě zasahovala policie, která obehnala okolí prodejny i místo na protilehlé straně Budějovické třídy, kde byl mladý muž z ochranky postřelen, páskami a zajišťovala stopy. Přítomný byl kromě výjezdové skupiny kriminální policie i psovod se psem. Provoz prodejny Albert nebyl omezen, pouze pěší nemohou využívat přilehlý chodník.

Podle mluvčí pražské policie Evy Miklíkové byl postřelený muž narozen v roce 1982. Z výpovědí svědků vyplynulo, že neznámý pachatel chtěl z prodejny odejít s nezaplaceným zbožím a ochranka ho začala pronásledovat. Společně přeběhli frekventovanou Budějovickou ulici a na druhé straně pachatel vystřelil, o čemž svědčily drobné stopy krve na chodníku.

"Poté utekl neznámo kam," dodala Miklíková s tím, že by se mělo jednat o muže ve věku mezi 35 až 38 lety, štíhlé, 170 až 175 cm vysoké postavy, který byl oblečen do černých látkových kalhot a černé vesty se žlutým, pravděpodobně anglickým, nápisem. Pachatel působil upraveným dojmem. Výrazným markantem jsou jeho vlasy, pravděpodobně obarvené do žluta, a také hladce oholená tvář s jen miniaturní bradkou. Na očích měl obdélníkové dioptrické brýle. Hovořil česky bez přízvuku.

V hlavním městě se jedná o druhý případ střelby během posledních 24 hodin. Po půlnoci byl v Praze Stodůlkách při loupežném přepadení herny postřelen 59letý barman. I přes rychlý zákrok záchranářů a snahu lékařů zemřel ráno v nemocnici. Po pachateli policie zatím rovněž neúspěšně pátrá.