V insolvenčním řízení byla cestovní kancelář od 4. srpna, a to už podruhé od vyhlášení svého krachu v druhé polovině července.

Ani tentokrát však soud o jejím úpadku nerozhodl a insolvenční návrh odmítnul. Podle soudu návrh opět nesplnil všechny potřebné náležitosti, které měl mít. Navíc z něj opět nevyplývalo, že cestovní kancelář se opravdu v úpadku nachází.

Tomi Tour oficiálně skončila v pátek 17. července, její činností se už začala zabývat policie. Svým krachem nechala v zahraničí zhruba 3400 svých klientů, ty do Česka postupně vracela slovenská Union pojišťovna, u které je cestovní kancelář pojištěna. Problémy cestovní kanceláře se přitom objevily už týden před tím, když hotel v Egyptě odmítl ubytovat její klienty.

Insolvenční návrh podala cestovní kancelář sama na sebe už 24. července, soud ale ještě ten den insolvenční řízení pro neúplnost návrhu zastavil.

Cestovní kancelář Tomi Tour vznikla v roce 2001 jako firma s názvem Inspiritual. Poté změnila jméno na Cestovní agentura Tomi. Název Tomi Tour používala od listopadu 2003. Firmu ze dvou třetin vlastní podnikatel Lubomír Popelář, třetinu vlastní německá společnost Tomi Tour GmbH. Společnost od roku 2005 trvale zvyšovala obrat, a to ze 146 milionů korun na 825 milionů korun v roce 2008. Loni podle údajů uvedených ve sbírce listin dosáhla provozního zisku 45,6 milionu korun, o rok dříve byla téměř 53 milionů korun ve ztrátě. Loni také změnila své sídlo, přestěhovala se z Brna do Prahy.

Cestovní kancelář je spojená s tváří Václava Fischera, který v ní oficiálně zastával funkci obchodního a marketingového manažera. Patřila k deseti největším na tuzemském trhu.