"Máme k dispozici potvrzenou zprávu, že zmíněný chlapec z Rumunska byl skutečně ze zákona pojištěný," sdělila Jelínková s tím, že nyní dává nemocnice dohromady podklady, aby mohla dostat peníze za léčbu od pojišťovny.

Výsledná částka za zhruba čtrnáctidenní mladíkovu hospitalizaci není známa. Spekuluje se, že jeden léčby stál odhadem kolem sta tisíce korun. "Částku pochopitelně známe, ale nebudeme ji zveřejňovat," řekla Mediafaxu Jelínková.

Rumunský romský princ zemřel po čtrnácti dnech bezvědomí v nemocnici. Během jeho léčení se spekulovalo o tom, že mladík není pojištěný, a proto jeho rodina nemocnici dluží přes milion korun.

Sedmnáctiletý Ion Miclescu se před dvěma týdny téměř utopil při koupání v pískovně nedaleko Staré Boleslavi. Přivolaným záchranářům se tehdy podařilo obnovit životní funkce a oběhový systém mladíka, který pod hladinou strávil údajně až deset minut. Sanitkou byl potom v kritickém stavu transportován do vinohradské nemocnice, kde byl do minulého týdne udržován v umělém spánku a napojen na přístroje zajišťující dýchání a dialýzu.

Za mladíkem, který byl synem romského barona okresu Vilcea a měl být budoucím králem, se několik dní po neštěstí sjeli do Prahy příbuzní z nejrůznějších zemí Evropy. Nejdříve byli shromážděni v parku přímo naproti areálu nemocnice, ale posléze se přemístili do kempu Pražačka. Pak, když jim došly peníze na pobyt ze sbírky, která byla vypsána radnicí Prahy 3, se přesunuli k rybníku v Dolních Počernicích a od čtvrtka asi 30 Romů tábořilo na propůjčeném soukromém pozemku v Husinci u Prahy.