Ženu, která nemluvně v době smrti hlídala, policie obviní na základě středeční rekonstrukce celé události, informace Mediafaxu potvrdila mluvčí středočeské policie Soňa Budská

"Ještě ve středu bude ze smrti batolete obviněná šestapadesátiletá žena," upřesnila Budská. Podle jejích slov bude zároveň podána žádost na uvalení vazby. "Podezřelé ženě hrozí patnáctiletý nebo dokonce i výjimečný trest vězení.

Ke zraněnému miminku přivolali příbuzní záchrannou službu v pondělí odpoledne, kdy měla údajně vypadnout z dětského kočárku a zranit se. Poté, co se její zdravotní stav začal v kladenské nemocnici výrazně zhoršovat, byla vrtulníkem převezena do motolské nemocnice, kde však o půlnoci na následky mnohočetných poranění zemřela. Policie proto nařídila pitvu, která prokázala, že zranění dívky neodpovídají popsané nehodě, ale že jí byla způsobena úmyslně.

"Při pitvě bylo prokázáno, že dívka měla na krku strangulační rýhy, svědčící o škrcení," uvedl na středeční tiskové konferenci náměstek ředitele středočeské policie Pavel Jenšovský. Dívka, která měla i otok mozku, byla podle jeho slov škrcena úzkým pevným předmětem o šíři necelého centimetru.

"Vyšetřování je na úplném začátku, zatím není možné vyjádřit se k tomu, jak se celá tragédie udála," zakončila Budská.