Heger v dřívějších volbách kandidoval za ODS. Od roku 2002 vykonává funkci zastupitele města Hradec Králové, vloni se za občanské demokraty pokoušel prosadit do Senátu, ve druhém kole ovšem neuspěl.

Ředitelem fakultní nemocncie je Heger od roku 1996. Předtím pracoval jako přednosta radiodiagnostické kliniky a sbíral zkušenosti v zahraničí. Jako lékař pobýval v USA, Kuvajtu nebo v Německu.

Je držitelem zlaté medaile Lékařské fakulty UK-HK, ocenění Manažer roku 2007 a ceny města Hradec Králové Primus inter pares.

Narodil se v roce 1948 v Hradci Králové. Tam také vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Po studiích pracoval jako rentgenolog v královéhradecké fakultní nemocnici. Podílel se tam na zavádění ultrazvukové diagnostiky a vedl první CT pracoviště v Česku.

V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny proti němu bude v tomto obvodě stát za ODS rovněž lékař Jozef Kochan a za ČSSD poslankyně Hana Orgoníková.

Na Vysočině zabojuje za TOP 09 rektor Jirků

Rektor Vysoké školy polytechnické v Jihlavě Ladislav Jirků se stal lídrem kandidátky TOP 09 na Vysočině. Jeho soupeři budou v kraji české Sibiře stínový ministr vnitra za ČSSD František Bublan nebo místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS).

Jirků má zkušenosti především z pedagogické a akademické sféry. Od roku 2004 řídí jihlavskou Vysokou školu polytechnickou, o jejíž vznik se od poloviny 90. let zasazoval. V roce 2006 se stal jejím rektorem.
Na kandidátce TOP 09 není jediným vysoce postaveným akademikem, kterého strana učinila lídrem volebního kraje. V Jihomoravském kraji vsadila strana na manažerku a děkanku podnikatelské fakulty Vysokého učení technického v Brně Annu Putnovou.

Zakladatel strany Miroslav Kalousek a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg totiž již při vzniku politického subjektu avizovali, že budou klást mimořádný důraz na problematiku vzdělávání a školskou reformu a že trvají na zapojení akademiků a vědců do rozhodování ve státní správě. Chtějí například zřídit samostatné ministerstvo pro vysoké školy, vědu, výzkum a inovace.