"Vidím, jak v Budvaru panují dobré vztahy mezi zaměstnanci, zaměstnavatelem a odbory. Podnik, jak jsme se přesvědčili, prosperuje, investuje mnoho peněz do výbavy a modernizace, vyvíjí nové produkty a je velmi úspěšný. Není to rodinné stříbro, ale přímo zlato a jeho prodeji, ale i transformaci budeme určitě bránit," řekl Paroubek.

Podnik podle Paroubka utrpěl tím, že v zemi není zatím zavedené euro, velké ztráty v řádu desetimilionů korun nastaly vlivem pohybu kursu. "Přesto se drží skvěle a je ekonomicky silný a bez dluhů, to je obdivuhodné. Budeme bránit prodeji i případné transformaci na akciovou společnost, mohla by přinést komplikace v podobě dalších známkoprávních sporů, které by se mohly znovu rozhořet," dodal Paroubek.

Sociální demokraté v Jihočeském kraji jednali i o dalších problémech v regionu. "Hovořili jsme také o Madetě. V souvislosti s tím oceňujeme krok úřednické vlády a obnovení dotačního programu, který přináší mléko a mléčné výrobky do škol. Krok předešlé vlády, respektive tehdejšího ministra Gandaloviče, který zrušil mléčný program ve školách v době, kdy začala mléčná krize a kdy jiné státy se snažili své zemědělce podpořit, vnímáme jako facku do tváře našich zemědělců," řekl jihočeský volební lídr Vítězslav Jandák, který Jihočeský kraj přirovnal k francouzské Provenci. "Je to moje oblíbené přirovnání, Jihočeský kraj, stejně jako Provence ve Francii, je nositelem historie a silných tradic, které je třeba ochránit," dodal Jandák.

Na odpoledním programu jednání sociálních demokratů na jihu Čech je také otázka otáčivého hlediště v Českém Krumlově, které by ČSSD podle Jandáka rádo zachovalo.