Odborníci ODS podle Langera došli k názoru, že při porovnání dosavadních webových prezentací a volebních programů mají ČSSD a KSČM velmi blízké programové priority. "Tyto programy jsou prakticky totožné. Jsou to sliby, populismus, neodpovědnost, závist, dluhy, orientace na Rusko, ukončení euroatlantické vazby," řekl Langer.

Benda upozornil také na to, že KSČM i ČSSD zpochybňují, že listopadový převrat v roce 1989 byl správný. Obě strany dokonce odmítají pokračování v procesu vyrovnávání se s minulostí a odkazují na dřívější komunistický režim.

"Pokud by se stalo, že tyto strany zvítězí a budou spolu vládnout, pak už dluhy nepoplatíme," uvedl Benda. Podle něj obě strany slibují populistická opatření, která českou ekonomiku přivedou do záhuby.

Stejně tak je podle Bendy tristní, když Kubu, Rusko a další nedemokratické režimy za své nejbližší spojence považuje nejen KSČM, ale už i ČSSD. To podle něj ČSSD prokazuje například cestami svého předsedy Jiřího Paroubka.

Vodrážka se domnívá, že již hospodaření sociálních demokratů ukazuje, že strana jen slibuje. Dosud totiž nepředložila faktury za kampaň ve volbách do Evropského parlamentu, také nejsou schopni vysvětlit, odkud čerpají finance na kampaň pro volby do Poslanecké sněmovny.