Putnová je úspěšná akademička a schopná manažerka. Od loňského roku zastává post děkanky podnikatelské fakulty Vysokého učení technického v Brně. Založila asociaci podnikatelek a manažerek a je viceprezidentskou Svazu podnikatelek ČR.

Mezi její další nejvýznamnější aktivity je členství ve Společnosti pro etiku v ekonomii. Tvoří rovněž redakční radu newyorského časopisu Journal of Global Business and Technology. Od roku 1998 je čestnou předsedkyní Moravské asociace podnikatelek a manažerek.

Na podnikatelské fakultě VUT v Brně působí od roku 1993. V letech 1999 – 2002 byla proděkankou pro zahraniční studia. Kromě pedagogické činnosti na VUT se věnuje lektorství manažerských kurzů MBA a příležitostně je také lektorkou Charity a Nadace za důstojné stáří.

Putnová se narodila v roce 1960 v Brně.

Ve volbách kandiduje proti šéfovi ODS Mirku Topolánkovi, který vede jihomoravskou kandidátku občanských demokratů a místopředsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi. Jedničkou Strany zelených na jižní Moravě je nynější šéf strany Ondřej Liška, komunisté vyslali do boje dlouholetou poslankyni Zuzku Bebarovou-Rujbrovou, lidovci nemají ještě kandidátky uzavřené.