"Minulý týden měl Milan Cais nezaviněnou nehodu, když v Praze havaroval při jízdě na motorce. Vše se odehrálo v momentě, kdy vozidlo jedoucí před Milanem mělo technickou závadu, kvůli které se rozlil olej na vozovku, a následně došlo k havárii Milanova motocyklu. Důsledkem této nehody byla několikadenní hospitalizace Milana v nemocnici a zlomená a pohmožděná žebra, lopatky a klíční kosti. V tuto chvíli se již Milan doma zotavuje z těchto zranění," uvedl Máka ve svém oficiálním prohlášení.

Tata Bojs museli předčasně ukončit svoji festivalovou sezónu. Další vystoupení kapely závisí na rekonvalescenci Milana Caise. Členové formace věří, že by se na jeviště mohli vrátit koncem letošního roku s muzikantem Ahnem Trienem, se kterým mají naplánované koncertní turné k propagaci desky Smetana. Koncertní pauzu využijí Tata Bojs k přípravě nového alba, které by se na trhu mohlo objevit v roce 2010.

Tata Bojs je pražská alternativní hudební skupina, která vznikla v roce 1988. Zakládajícími členy jsou Mardoša (Marek Huňák) a Milan Cais, ve stálé sestavě hrají i Vladimír Bár, Dušan Neuwerth a Jiří Hradil. První koncert měli Tata Bojs 29. června 1988 v tělocvičně v Dejvicích. Debutovou desku Šagali Šagáli vydali roku 1991 a jejich nejúspěšnější deskou je Nanoalbum, za které získali v roce 2005 čtyři Zlaté anděly. Zatím posledním hudebním počinem je deska Smetana, kterou nahráli Tata Bojs s Ahnem Triemem.